Pardubice - Opava 89:90Stav série 1:4Opavští basketbalisté jsou po 15 letech ve finále

Basketbalisté Opavy jsou po 15 letech ve finále ligy. V pátém utkání semifinálové série NBL dnes vyhráli v Pardubicích 90:89 a druhý tým tabulky po základní části vyřadili po výsledku 4:1 na zápasy. O titul se Slezané, kteří tři z potřebných čtyř výher zaznamenali na palubovce soupeře, utkají s Nymburkem.

Opava pro sebe rozhodla zápas dvou rozdílných poločasů v dramatické koncovce. Po první dvacetiminutovce hosté prohrávali 40:55 a v úvodu druhé půle manko narostlo až na 18 bodů. Pak ale začala velká stíhací jízda a na konci 36. minuty šli po trojce Jakuba Šiřiny poprvé v zápase do vedení.

Tříbodové koše, kterých hosté trefili v zápase celkem 15, pak vrátily Slezany o bod před Východočechy ještě dvakrát. Šestnáct sekund před koncem domácí Brandon Spearman, s 24 body nejlepší střelec zápasu, znovu otočil stav, ale tým trenéra Petra Czudka po oddechovém čase stihl odpovědět. Dvě sekundy před klaksonem zakončil akci z těžké pozice v záklonu z hranice vymezeného území Radim Klečka.

Klečka byl s 16 body druhým nejlepším střelcem vítězů po Martinu Gniadkovi (20). Kapitán Šiřina si připsal double double za 11 bodů a 10 asistencí a náhradník Miroslav Kvapil zaznamenal 11 bodů a 10 doskoků. Pardubický lídr Spearman také získal pod koši deset míčů.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 5. zápas:
Pardubice - Opava 89:90 (27:25, 55:40, 72:68)
Nejvíce bodů: Spearman 24, Kent 18, Švrdlík 17, Pandula 10 - Gniadek 20, Klečka 16, Šiřina, Bujnoch a Kvapil po 11. Konečný stav série: 1:4.