Golden State - Cleveland 124:114 PPStav série 1:0Golden State udolalo Cleveland i přes 51 bodů Jamese

Oakland

Basketbalisté Golden State Warriors v úvodním finále NBA porazili Cleveland 124:114 po prodloužení. Cavaliers proti obhájcům titulu nepomohlo ani 51 bodů, osm doskoků a osm asistencí v podání LeBrona Jamese, který si o dva body vylepšil osobní bodový rekord v utkání vyřazovací části. Warriors se tak ujali vedení v sérii hrané na čtyři vítězství, další zápas hrají v neděli opět doma.

Basketbalisté Golden State Warriors Klay Thompson (11), Draymond Green (23) a Stephen Curry (30) v úvodním finále play off NBA.

James devíti body v posledních třech minutách zařídil Clevelandu 32 vteřin před koncem vedení 106:104, ovšem s 29 body nejlepší střelec domácích Steph Curry košem s faulem a následným trestným hodem poslal do vedení Warriors. Čtyři vteřiny před koncem mohl rozhodnout o výhře Kavalírů George Hill, ale proměnil jen jeden trestný hod.

V prodloužení už se Jamesovi nevedlo a Cleveland tři minuty nedal ani bod, zatímco Golden State proměnili tři trojky, z toho dvě Klay Thompson, a v klidu si hlídali vítězství.

James posedmadvacáté v kariéře nastřílel v play off přes 40 bodů a byl to už jeho 109. zápas s alespoň 30 body, čímž vyrovnal rekord Michaela Jordana. Zatímco mu s body pomáhal už jen Kevin Love, autor 21 bodů, za domácí se prosazovali všechny čtyři hvězdy. Curryho doplnili 26 body Kevin Durant a 24 body Thompson. Navíc Draymond Green sahal po triple double za 13 bodů, 11 doskoků a 9 asistencí.

Finále play off basketbalové NBA - 1. zápas:
Golden State - Cleveland 124:114 po prodl. (29:30, 56:56, 84:78, 107:107)
Nejvíce bodů: Curry 29, Durant 26, Thompson 24, Green 13 - James 51, Love 21, Smith 10, Nance 9. Stav série: 1:0.