Švýcarsko - Česko 3:4České florbalistky skončily po výhře nad Švýcarkami na EFT třetí

České florbalistky vyhrály v závěrečném utkání na Euro Floorbal Tour v Neuchatelu nad domácím Švýcarskem 4:3 a po prvním bodovém zisku na turnaji skončily třetí. Svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera sice prohrávaly po dvou třetinách 2:3, ale v závěrečném dějství otočila výsledek dvěma góly Michaela Mlejnková.

Rhyner proti výběru své rodné země v roli hlavního kouče české reprezentace překlopil bilanci ještě více na svou stranu. Na kontě měl prohru 3:4 po samostatných nájezdech z dubna z EFT v Nurmijärvi a vítězství 5:4 ze zářijového turnaje v Pardubicích.

Češky do utkání lépe vstoupily a v šesté minutě otevřela skóre Vendula Beránkova. V polovině úvodního dějství ale vyrovnala Isabelle Gerigová a šest sekund před první pauzou překonala Janu Christianovou i Seraina Ulberová.

V 25. minutě smazala ztrátu Natálie Martináková, ale poté co za necelé dvě minuty neproměnila trestné střílení Nela Jiráková, vrátila domácím v závěru druhé části náskok Michelle Wikiová. Ve 43. minutě vyrovnala Mlejnková a za 127 sekund útočnice Liberce i rozhodla.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Neuchatelu (Švýcarsko):
Švýcarsko - Česko 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Gerigová (Rüttimannová), 20. Ulberová (Wikiová), 39. Wikiová (Rüttimannová) - 6. Beránková (Ratajová), 25. Martináková (Enenkelová), 43. Mlejnková (Beránková), 45. Mlejnková (Ratajová). Rozhodčí: Kirves, Snellman (oba Fin.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 689.
Švédsko - Finsko 8:1 (1:0, 4:0, 3:1).