Rubriky:

Florbal

Česko - Švédsko 8:2 Čeští florbalisté mají zlato! Junioři triumfovali na MS

13. května 2019 06:16 - Halifax/Praha

Čeští florbalisté porazili ve finále juniorského mistrovství světa v kanadském Halifaxu Švédsko 8:2 a získali historicky první titul. Tým kouče Jiřího Jakoubka tak překonal výsledek z roku 2007, kdy dosáhla česká devatenáctka ve švýcarském Kirchbergu na stříbro.

 

Český florbal

Po bezbrankové úvodní třetině otevřel skóre ve 25. minutě Jonáš Kreysa, v polovině druhého dějství ho následoval ve vlastním oslabení Josef Juha a za 29 vteřin po individuální akci zvýšil Filip Langer už na 3:0.

Po 93 sekundách závěrečné části sice překonal Martina Haleše Filip Eriksson, ale ve 45. minutě vrátil Jakoubkovu výběru tříbrankový náskok Daniel Eremiáš.

Za 130 sekund vykřesal ještě Seveřanům naději na šestý titul v historii Victor Wettergren, ale v 53. minutě pojistil náskok Matyáš Šindler. Při power play do prázdné branky ještě přidali góly Patrik Šebek, Juha a Langer.

Na jubilejním desátém šampionátu vybojovali čeští mladíci medaile potřetí za sebou a celkově popáté. Dosáhli na bronz v roce 2003 doma v Praze, po stříbru z Kirchbergu pak slavili bronz také před čtyřmi roky v Helsingborgu a předloni ve Växjö.

Pro český florbal se jedná o vůbec první zlato v historii. Ze všech kategorií včetně ženských byli vedle juniorů dosud ve finále jen muži, kteří v roce 2004 získali v Curychu stříbro.

Mistrovství světa juniorů ve florbalu v Halifaxu:
Finále:
Česko - Švédsko 8:2 (0:0, 3:0, 5:2)
Branky a nahrávky: 25. Kreysa (Langer), 30. Juha (Řezáč), 31. Langer (P. Šebek), 45. Eremiáš (Řezáč), 53. Šindler (Forman), 58. P. Šebek (Buršík), 59. Juha (Haleš), 60. Langer - 42. F. Eriksson (Kalentun), 48. Wettergren (Ahren). Rozhodčí: Sjögren, Ellis (oba Švéd.). Vyloučení: 5:0. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 1107.
O 3. místo:
Švýcarsko - Finsko 2:4 (1:1, 1:2, 0:1).
O 7. místo:
Dánsko - Norsko 6:4 (2:0, 2:1, 2:3).
Konečné pořadí:
1. Česko
2. Švédsko
3. Finsko
4. Švývarsko
5. Lotyšsko
6. Slovesko
7. Dánsko
8. Norsko
Tým českých mistrů světa:
Brankáři:
Martin Haleš (Pardubice)
Lukáš Kříž (Střešovice),
Obránci:
Ondřej Sádlo
Pavel Sládeček (oba Střešovice)
Dominik Beneš (Ústí nad Labem)
Petr Koláčný (Bulldogs Brno)
Kryštof Malina (Vítkovice)
Šimon Doubek (Chodov)
Útočníci:
Jakub Buršík
Filip Forman
Josef Juha
Patrik Šebek (všichni FbŠ Bohemians)
Jonáš Kreysa
Filip Langer
Dalibor Švéda (všichni Střešovice)
Daniel Eremiáš
Martin Řezáč (oba Chodov)
Jakub Boček (Black Angels)
Matyáš Šindler (FBC Ostrava)
Matěj Havlas (EräViikingit/Fin.)
ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..