Rubriky:

Florbal

Švýcarský kouč českých florbalistek u národního týmu pokračuje, asistenti končí

18. prosince 2019 13:20 - Praha

České florbalistky povede nadále švýcarský trenér Sascha Rhyner. Potvrdil to výkonný výbor Českého florbalu. Mění se realizační tým mužské reprezentace, v němž se rozhodli skončit asistenti finského trenéra Petriho Kettunena Pavel Brus a Milan Fridrich.

 

Martin Flousek/Český florbal

Rhynerův výběr obsadil na mistrovství světa v Neuchatelu čtvrté místo. Druhou medaili v historii po bronzu z roku 2011 florbalistky nezískaly, přestože v semifinále se Švýcarskem vedly 6:1, ale nakonec prohrály 6:7 v prodloužení. V duelu o 3. místo podlehly Finsku 4:5 v prodloužení.

"Sascha Rhyner udělal za dva roky s týmem obrovskou práci. Výkony, které reprezentace předváděla jak v době přípravy, tak na samotném mistrovství světa, byly výborné. I vzhledem k Saschově zájmu bylo pro nás pokračování spolupráce jasně preferovanou variantou," uvedl v tiskové zprávě prezident Českého florbalu Filip Šuman po úterním jednání výkonného výboru.

Češky jsou bez medaile. Mistryněmi světa posedmé za sebou Švédky

"Během MS jsem měl osobně možnost poznat fungování nejen Saschy Rhynera, ale také celého realizačního týmu. Jsem přesvědčen o tom, že Sascha a tento realizační tým může ženskou reprezentaci posunout ještě dál," uvedl předseda komise reprezentace Václav Culka.

Rhyner převzal tým po minulém mistrovství světa v roce 2017, kde byl asistentem Miroslava Janovského. "S českým týmem se mi celé dva roky pracovalo výborně. Věřím, že i průběžné výsledky prokazovaly růst kvality celého týmu," prohlásil Rhyner.

Rhyner: Národní tým má velký potenciál

"Samozřejmě jsem věřil v úspěšnější výsledek na samotném mistrovství světa. Jsem pyšný na holky, jakým způsobem šampionát odehrály, a věřím, že národní tým má velký potenciál k dalšímu posunu. Vážím si důvěry ze strany Českého florbalu a těším se na další dva roky společné práce," dodal Rhyner, který bude chystat tým na MS v roce 2021 ve švédské Uppsale.

Česká útočnice Nela Kapcová (v červeném) bojuje o míček v utkání o bronz na MS florbalistek.

Martin Flousek/Český florbal

U reprezentace mužů, která v listopadu prohrála všechny tři zápasy na Euro Floorball Tour ve Finsku, se rozhodli skončit asistenti Brus s Fridrichem. Výkonný výbor bude jednat s Kettunenem o novém složení realizačního týmu.

Florbalisty čeká na přelomu ledna a února v lotyšské Liepaje kvalifikace MS, kde se utkají se Španělskem, Nizozemskem a Lichtenštejnskem.

ČTK

Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..