Extraliga florbalistek finišuje, favoritkami jsou hráčky Děkanky

18. března 2009 17:32 - PRAHA

Prosincové mistrovství světa ve florbale udělalo prezidentovi České florbalové unie Filipu Šumanovi radost. Florbal se stal v České republice populárnější a na šampionátu se rozhodně neprodělalo. Naopak. MS skončilo ziskem. A tak si Šuman vytyčil další cíl - zviditelnit také ženský florbal. A právě extraliga žen míří již tuto sobotu do finiše.

Prosincové mistrovství světa ve florbale skončilo nad očekávání velmi dobře. „Máme za sebou velmi úspěšný rok 2008,“ prohlásil prezident České florbalové unie Filip Šuman. „Světový šampionát, který Česká republika pořádala, skončil lépe, než jsme čekali. Celou dobu jsme se snažili, aby náš rozpočet byl vyrovnaný. Mám ale dobrou zprávu, neprodělali jsme. Naopak. I po všech zdaněních nám MS vynese něco přes milión korun,“ prozradil Šuman.

Nyní si Filip Šuman přeje, aby byl zviditelněn také ženský florbal. Příští rok by tomu mělo pomoci mistrovství světa juniorek, které se v květnu bude konat v České republice. A dalším krokem je česká kandidatura na uspořádání světového šampionátu žen v roce 2013. „Pokud budeme vybráni, uskuteční se MS ve velkých městech. Rozhodně se toho nebojím. Věřím, že opět dokážeme zaplnit i velké haly a vytvoříme tak skvělou atmosféru,“ dodal Šuman.

Extraliga florbalistek finišuje

Již tuto sobotu začnou první semifinálové zápasy v extralize florbalistek. První dvojicí je Děkanka a Liberec, druhou tvoří týmy Bohemians a Chodova. Největšími favoritkami jsou hráčky pražské Děkanky, které extraligu vyhrály v předešlých dvou letech a v letošní sezóně opět dominují ženskému florbalu. V základní části Děkanka neprohrála ani jedno utkání a nastřílela dvě stě jedna branek.

"Jsme spokojené, protože jsme zatím ještě neprohrály. Do play-off ale jdeme s respektem. Liberec je velmi ambiciózní tým a bude těžkým soupeřem. Věřím, že z postupu do finále se ale budeme radovat my," řekla trenérka Děkanky Karol Šatalíková. Avšak ani další týmy se předem v boji o titul nevzdávají. "Tato sezóna nebyla úplně ideální, ale v závěru jsme se dokázali dostat před soupeřky na druhé místo a chceme do finále," podotkl trenér Bohemians Martin Musil. Semifinále i finále se hraje na tři vítězná utkání. Mistryně patnáctého ročníku extraligy budou známy nejpozději 18. dubna.

Play-off Extraligy žen 2008/2009
Semifinálové dvojice:
CON INVEST Děkanka Praha - PRESTIGE Management FBC Liberec
EVVA FBŠ Bohemians - TJ MJ Chodov
Veronika Feltová, Sport.cz

Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..