Čeští florbalisté podlehli v semifinále juniorského MS Švédům 5:7

TURKU

Čeští florbalisté prohráli v semifinále mistrovství světa juniorů ve florbalu v Turku favorizovanému Švédsku 5:7 a v neděli od 13:00 budou hrát o bronz se Švýcarskem, které podlehlo 2:3 až po samostatných nájezdech domácímu Finsku. V repríze finále z minulého šampionátu nestačil týmu trenérů Rudolfa Škubala a Radomíra Mrázka ani hattrick Miloše Tyla.

Suverénní Švédové, kteří v základní skupině rozdrtili i Švýcarsko 12:5, se dostali do vedení v 11. minutě při Tokošově vyloučení a za dvě minuty zvýšil svou už 13. trefou ve čtvrtém zápase turnaje Stenberg. Tyl pak stihl hattrick už do 34. minuty, vždy ale jen odpověděl na dvoubrankový náskok soupeře. Ještě dvakrát pak snížil na rozdíl jednoho gólu Princ, na Lundgrenovu pojistku už ale Češi neodpověděli.

Pátí skončili na turnaji Lotyši, kteří zdolali Norsko 6:4. Sedmé místo patří Slovensku, které vyhrálo nad Dánskem 4:2 a odsoudilo jej k sestupu do divize B. Finále mezi Švédskem a Finskem se hraje v neděli od 16:00.

Mistrovství světa juniorů ve florbalu v Turku:
Semifinále:
Česká republika - Švédsko 5:7 (1:2, 3:4, 1:1)
Branky: 18., 25. a 34. Tyl, 35. a 44. Princ - 11. Ljunggren, 13. Stenberg, 22. Thorsson, 26. V. Andersson, 34. Pettersson, 36. Edberg, 57. Lundgren. Rozhodčí: Paso, Silvo (oba Fin.). Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Diváci: 1476.
Finsko - Švýcarsko 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)