Florbalové superfinále definitivně nebude v pražské O2 areně

22. května 2021 17:12 - Praha

Florbalové superfinále se s definitivní jistotou letos neuskuteční v pražské O2 areně, ale bude se hrát v nedaleké UNYP Areně na Podvinném mlýně. O titul tam budou bojovat v sobotu 12. června v mužské superlize Mladá Boleslav s Vítkovicemi a v ženské extralize Vítkovice s Chodovem.

 

Martin Flousek/Český florbal

"Vedení Českého florbalu se pro přesun do UNYP Areny rozhodlo kvůli současné pandemické situaci a aktuálně platným nařízením týkajících se hromadných akcí. Dosud není přesně specifikováno, kolik diváků bude moci být na tribunách v sobotu 12. června, kdy se akce uskuteční," uvedli zástupci unie na oficiálním webu.

Do Prahy se superfinále vrací poprvé od roku 2017. V O2 areně se hrálo od roku 2012 šestkrát za sebou, v letech 2018 a 2019 se pak bojovalo o tituly v ostravské Ostravar Aréně. V Praze vytvořilo finále v roce 2016 rekord mužské superligy 12.144 diváků na duelu Chodova s Vítkovicemi i ženské extraligy 8711 fanoušků na souboji stejných klubů. UNYP Arena má kapacitu okolo 1300 míst.

Florbalistky Chodova budou bojovat v superfinále o titul s Vítkovicemi

"Plánovat superfinále florbalu v největší české hale pro několik stovek diváků by bylo finančně i produkčně nevýhodné. Organizační tým čekal, co nejdéle to bylo možné, zda rozvolnění nebude rychlejší. Vzhledem k současnému vývoji situace a předpokládaným počtům diváků bylo rozhodnuto, že se dva klíčové duely odehrají o pár stovek metrů jinde," vysvětlili zástupci Českého florbalu.

ČTK

Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..