Florbalistky budou hrát ve skupině na MS se Švýcarskem, Polskem a Lotyšskem

22. května 2021 20:32

České florbalistky budou hrát na mistrovství světa ve švédské Uppsale v základní skupině A s úřadujícími vicemistryněmi Švýcarkami, Polkami a Lotyškami. Rozhodl o tom dnešní los v dějišti turnaje. Dvanáctý světový šampionát se uskuteční od 27. listopadu do 5. prosince.

 

Martin Flousek/Český florbal

První dva celky ze skupin A a B, kterou tvoří úřadující šampionky Švédky, Finky, Němky a Slovenky, postoupí přímo do čtvrtfinále. Třetí a čtvrtý bude hrát v předkole play off s nejlepšími týmy z výkonnostně horších skupin C a D.

"Očekával jsem těžkou skupinu. Nemyslím si, že by byla výhoda nebo nevýhoda tam mít ten nebo onen tým. K zisku medaile potřebujeme porazit týmy, které se ve světovém žebříčku pohybují pod námi, a vyhrát alespoň jeden zápas finálového víkendu. Kalkulace jsou tedy jednoduché a stejné jako v šampionátech předchozích," řekl webu Českého florbalu švýcarský trenér českého týmu Sascha Rhyner.

Jeho tým na minulém šampionátu v Neuchatelu v roce 2019, kde hrál v základní skupině také s Lotyškami, prohrál v semifinále s domácími Švýcarkami 6:7 v prodloužení, přestože ještě v 52. minutě vedl 6:1. Nakonec Češky po prohře i v boji o 3. místo s Finskem 4:5 v prodloužení zůstaly bez medaile. Čekají na ni od bronzu z roku 2011 ze švýcarského St. Gallenu.

"Do startu mistrovství nám zbývá odehrát už jen osm mezinárodních zápasů, což je velmi krátká doba na přípravu. Ale platí to takhle pro všechny týmy. Samozřejmě také není ideální načasování světového šampionátu juniorek do 19 let, který je naplánován na září, tedy na stejnou dobu, kdy se odehrají naše přípravná utkání. Ale znovu říkám, je to stejná situace pro všechny," podotkl Rhyner.

Losování se přímo zúčastnila česká kapitánka Eliška Krupnová, jejíž ruka určila první týmy do skupin C i D. Těší se, až se po koronavirových pauzách i zrušené kvalifikaci MS vrátí tým do přípravy. "Tento rok je sice specifický, ale připravujeme se stejně jako vždycky. Těch kempu je sice méně, ale pár jich pořád máme, takže příprava určitě bude dostatečná," prohlásila Krupnová.

Složení základních skupin MS florbalistek v Uppsale (27. listopadu - 5. prosince):
Skupina A:
Lotyšsko
Polsko
Švýcarsko
ČR
Skupina B:
Slovensko
Německo
Finsko
Švédsko
Skupina C:
Japonsko
USA
Dánsko
Austrálie
Skupina D:
Singapur
Rusko
Estonsko
Norsko
ČTK

Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..