Polsko - Česko 2:15Čeští florbalisté nastříleli v přípravě patnáct gólů

Čeští florbalisté deklasovali při vstupu do turnaje Polish Open v Katovicích domácí výběr 15:2. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se na tom podílel útočník Adam Delong. Dvě trefy a jednu přihrávku zaznamenali David Šimek, Josef Rýpar, Mikuláš Krbec a Tom Ondrušek.

V pátek od 16:00 čeká svěřence trenéra Petriho Kettunena duel se Švýcarskem, které zdolalo Slovensko těsně 5:4.

Polsko odolávalo do 6. minuty, kdy otevřel skóre Šimek, a během dalších 117 sekund to bylo po gólech Dominika Beneše a Ondruška 3:0. Gólmana Martina Beneše překonal poprvé v 17. minutě v přesilové hře švédský rodák Aleksander Dahlström, který snížil na 1:4.

Ve 37. minutě vedl favorit už 11:1 a i druhý gól dalo Polsko v přesilové hře. O korekci stavu na 2:11 se postaral ve 46. minutě útočník Wojciech Malajka z FBC Ostrava, Češi ale ještě stihli dát další čtyř branky.

Polish Open florbalistů v Katovicích:
Polsko - ČR 2:15 (1:5, 0:6, 1:4)
Branky: 17. Dahlström, 46. Malajka - 6. D. Šimek, 7. Beneš, 8. Ondrušek, 11. M. Krbec, 20. Rýpar, 22. J. Bauer, 23. M. Krbec, 26. Gruber, 28. Delong, 34. Besta, 36. Rýpar, 51. D. Šimek, 53. Delong, 56. Ondrušek, 58. Němeček.
Slovensko - Švýcarsko 4:5 (1:1, 1:1, 2:3).