Švédsko - Česko 3:4 České florbalové juniorky jsou v semifinále MS. Čeká je Finsko

3. září 2021 21:45 - Uppsala

České florbalové juniorky zdolaly na mistrovství světa v Uppsale domácí Švédsko 4:3 a ovládly základní skupinu B. V sobotu čeká tým kouče Tomáše Martiníka od 13:30 v semifinále Finsko, které skončilo v "áčku" druhé. V případě úspěchu vylepší Češky dosavadní maximum v podobně zisku bronzu z let 2010, 2014 a 2018. Švédky budou hrát o finále se Švýcarskem.

Juniorky dokázaly obhájkyně titulu a vítězky šesti z dosavadních osmi šampionátů porazit poprvé v historii. Prohrávaly sice po první třetině po brankách Maji Ekströmové a Nory Parkleové 0:2, ale mezi 24. a 25. minutou během 51 sekund vyrovnaly Lucie Řezáčová s Eliškou Chudou.

V čase 33:33 otočila stav Michaela Kubečková, ve 45. minutě sice srovnala z trestného střílení Maja Viströmová, ale šest minut před koncem rozhodla Lucie Želízková.

Mistrovství světa juniorek ve florbalu v Uppsale (Švédsko):
Skupina B:
Švédsko - Česko 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)
Branky: 2. Ekströmová, 13. Parkleová, 45. Viströmová z trestného sřílení - 24. Řezáčová, 25. Chudá, 34. Kubečková, 54. Želízková.
Lotyšsko - Slovensko 7:6 (3:2, 3:2, 1:2).

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.