České florbalistky vyhrály nad Švýcarskem 9:2 a skončily na EFT třetí

České florbalistky porazily na závěr Euro Floorball Tour ve finském městě Lempäälä Švýcarsko 9:2 a skončily po předchozích porážkách s Finskem (3:6) a se Švédskem (7:10) třetí. Dvěma góly se na vítězství podílely Denisa Ratajová a Eliška Chudá, tři asistence si připsala Eliška Trojánková. Turnaj byl generálkou na mistrovství světa ve švédské Uppsale, které se bude hrát od 27. listopadu do 5. prosince.

Česká útočnice Nela Kapcová (v červeném) bojuje o míček v utkání se Švýcarkami.

Švýcarky měly možnost otevřít skóre po 75 sekundách hry, ale Anja Wyssová neproměnila trestné střílení. Z vedení se tak radoval ve 12. minutě český tým po brance Nely Jirákové. Brankářka Jana Christianová inkasovala 42 sekund před koncem úvodní části, kdy se prosadila Michelle Wikiová. Ve 36. minutě ale vrátila výběru Saschy Rhynera vedení z přečíslení Michaela Kubečková.

V čase 42:25 zvýšila náskok Eliška Chudá, za 39 sekund se prosadila i Ratajová a ve 47. minutě upravila Martina Řepková už na 6:1. Skóre nadále narůstalo. Necelých devět minut před koncem využila přesilovou hru Eliška Krupnová, další góly přidaly Karolína Suchá a opět Ratajová. Za Švýcarsko se sice ještě 77 sekund před koncem prosadila Corin Rüttimannová, ale poslední slovo měla Chudá.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Lempäälä (Finsko):
ČR - Švýcarsko 9:2 (1:1, 1:0, 7:1)
Branky a nahrávky: 12. Jiráková (Kubečková), 36. Kubečková (Trojánková), 43. Chudá (Trojánková), 44. Ratajová (Krupnová), 47. Řepková (Mlejnková), 52. Krupnová (Beránková), 55. Suchá (Řepková), 57. Ratajová (Beránková), 60. Chudá (Trojánková) - 20. Wikiová (Suterová), 59. Rüttimanová (Martiová). Rozhodčí: Kirjonen, Kirsilä (oba Fin.). Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0 Diváci: 152
16:00 Finsko - Švédsko