Švédsko - Česko 13:2Čeští florbalisté utrpěli v Göteborgu debakl se Švédy

Göteborg

Čeští florbalisté utrpěli v přípravném zápase v Göteborgu debakl s domácími mistry světa Švédy 2:13. Duel v hale Scandinavium, který se hrál v rámci mládežnického turnaje Gothia Cup a byl součástí propagace prosincového mistrovství světa, sledovalo ve zcela zaplněném hledišti 11.132 diváků.

Smutek českých florbalistů.

Češi se prosadili poprvé až za stavu 0:11. Ve 46. minutě sebral švédskému brankáři Patriku Amanovi čisté konto v přesilovce Matěj Jendrišák, pak se trefil ještě Lukáš Veltšmíd. Ve švédském týmu stihl už do 23. minuty hattrick Kim Nilsson. Po dvou třetinách vystřídal Tomáše Kafku v české brance debutant Radovan Michajlovič, který inkasoval až po téměř devíti minutách.

Přípravný zápas florbalistů v Göteborgu:
Švédsko - ČR 13:2 (5:0, 6:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 3. K. Nilsson (Östholm), 4. Enström (Nilsberth), 6. Enström, 8. K. Nilsson, 13. Sundstedt (Eriksson), 21. Östholm (K. Nilsson), 23. K. Nilsson (Malmström), 26. Malmström (Larsson), 29. Galante-Carlström (Enström), 31. Malmström (K. Nilsson), 39. Galante-Carlström (Enström), 49. M. Samuelsson (J. Samuelsson), 56. Rudd (Nilsberth) - 46. Jendrišak (Jelínek), 52. Veltšmíd (Tadeáš Chroust). Rozhodčí: Henriksen, Ingebrigtsli (oba Nor.). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 11.132.