Florbalisté Střešovic si drží v čele extraligy náskok čtyř bodů

Florbalisté Tatranu Střešovice zdolali v 17. kole extraligy v pražském derby FbŠ Bohemians 5:3 a drží se v čele tabulky o čtyři body před Mladou Boleslaví. Tatran na začátku třetí třetiny prohrával 2:3, ale skóre otočili Jan Řehoř, Milan Fridrich a Martin Richter. Mladá Boleslav měla ztrátu v Brně už 1:3, ale díky trefě Tadeáše Chrousta ze 48. minuty se radovala z výhry 5:4.

Radost florbalistů Střešovic

Před dopoledním utkáním FBC Ostrava s Kladnem uctili přítomní minutou ticha a vzpomínkovým sestřihem památku sedmnáctiletého talentovaného útočníka domácích a juniorské reprezentanta Radima Šelmeciho, který před týdnem tragicky zemřel.

Ostravané si díky výhře 10:5 nad posledním týmem tabulky polepšili na desátém místě na 19 bodů a jsou už jen dva body za osmým Brnem. "Dneska jsme měli dva důvody vyhrát. Jsem rád, že se nám to podařilo," citoval web ČFbU trenéra FBC Ostrava Jana Holovku.

V boji o play off si polepšily Otrokovice, které vyhrály na hřišti předposledního Liberec i díky čtyřem trefám Lukáše Uhrinovského 7:6 po samostatných nájezdech. Devátým Pardubicím i desátému FBC Ostrava se vzdálily na rozdíl osmi bodů.

AutoCont extraliga florbalistů - 17. kolo:
FBC Ostrava - FBC Kladno 10:5 (2:2, 4:3, 4:0)
Branky: 12. a 49. Trulík, 32. a 51. Kašovský, 3. Žák, 26. Skácel, 29. Mertha, 35. Hanic, 44. Svačinka, 59. Švajný - 4. Pacan, 17. Tlučhoř, 31. Slivka, 39. Holčák, 40. Přívara.
Bulldogs Brno - Mladá Boleslav 4:5 (1:1, 2:3, 1:1)
Branky: 17. J. Koutný, 27. Coufal, 30. Ondráček, 43. P. Kadlec - 14. Novotný, 31. Tomáš Chroust, 34. Ekl, 35. Pluhař, 48. Tadeáš Chroust.
FBC Liberec - Panthers Otrokovice 6:7 po SN (1:2, 3:2, 2:2 - 0:0)
Branky: 29. a 31. Uher, 20. Klucho, 25. Jan Král, 54. vlastní Hradil, 60. Štěpánek - 19., 28., 35. a 55. Uhrinovský, 46. a rozhodující sam. nájezd Ťopek, 15. Hrdina.
JM Chodov - Sparta Praha 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Branky: 28. a 31. Ondrušek, 16. Jendrišák, 42. Kotlas, 60. Pražák - 11. Chaloupka, 11. Šnajdr, 46. Vrána.
Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 5:3 (0:0, 2:2, 3:1)
Branky: 37. a 46. Řehoř, 23. Garčar, 54. Fridrich, 60. Richter - 27. Růžek, 34. Kordoš, 41. D. Šimek.