Mladá Boleslav vede superligu už o osm bodů

Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 14. kole superligy doma nad Otrokovicemi 6:2 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na druhý Chodov už na osm bodů. Úřadující mistr totiž v sobotu překvapivě prohrál v Liberci 8:10.

Ilustrační snímek.

Hattrick v dresu lídra zaznamenali shodně Tomáš Chroust a Radek Krajcigr. "Dvě třetiny jsme nebyli schopni najít recept na výborné bloky a vynikající výkon brankáře Michajloviče. Naštěstí se nám herní převaha podařila zúročit ve třetí třetině," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera oficiálním stránkám Českého florbalu.

Na duel Bulldogs Brno s Tatranem Střešovice zavítala rekordní návštěva na základní část v historii nejvyšší soutěže 2315 diváků, která překonala 2112 příznivců na duelu Pardubic s Tatranem z 19. září. Pražané se radovali z výhry 8:6 a přiblížili se na bod Chodovu.

"Byla fantastická kulisa a skvělá práce těch, kteří utkání připravili. Tajně doufám, že diváci přijdou i na další. To dnešní nabídlo drama až do posledních vteřin a ukázalo nám do budoucna, na čem pracovat. Mrzí mě velký počet inkasovaných branek a naopak jsem rád za nasazení a ochotu nechat na hřišti i duši," prohlásil trenér Brna Jan Kadlec.

Superliga florbalistů - 14. kolo:
Sparta Praha - 1. SC Vítkovice 7:3 (1:1, 3:0, 3:2)
Branky: 25. a 31. Časar, 36. a 49. Ujhelyi, 5. Bína, 47. Svatoš, 58. Jaroš - 2. a 50. Hájek, 44. Rýpar.
Bulldogs Brno - Tatran Střešovice 6:8 (1:1, 3:3, 2:4)
Banky: 12. Coufal, 26. Jalový, 33. Koutný, 40. Tichý, 43. Alkki, 55. Sládeček - 8. a 44. Slavík, 27. a 60. Komárek, 26. Ullmann, 31. Mühlfait, 52. Marek Beneš, 53. Wojnar.
Kladno - FbŠ Bohemians 5:6 (0:2, 0:1, 5:3)
Branky: 48. a 56. Přívara, 46. Klápa, 55. Soukup, 57. Nushart - 12. a 47. Šimek, 7. Poláček, 39. Bagin, 48. Kieler, 49. Krbec.
Mladá Boleslav - Otrokovice 6:2 (1:1, 1:0, 4:1)
Branky: 2., 42. a 49. Tomáš Chroust, 29., 43. a 59. Krajcigr - 6. Jurčík, 44. Martin Nagy.
FBC Ostrava - Pardubice 7:4 (2:1, 4:1, 1:2)
Branky: 29. a 38. Sládek, 7. Kuczera, 17. Malajka, 25. Trulík, 29. Heczko, 51. Hrabal - 11. Janeček, 21. Teichman, 49. Gregor, 51. Pakosta.
FBC Liberec - Chodov 10:8 (4:0, 2:2, 4:6)
Branky: 11., 21., 51. a 57. Ferdan, 6., 14. a 55. Valeš, 19. Veselý, 25. Klucho, 47. Kroupa - 40., 49. a 55. z tr. střílení Dóža, 47., 54. a 60. M. Vávra, 34. Maxa, 45. Chmelíček.