Rubriky:

Ostatní

Čeští baseballisté rozdrtili Německo

5. července 2018 19:48

Čeští baseballisté vyhráli i druhý přípravný duel s Německem, když tentokrát v Třebíči zvítězili jasně 15:5. čeští baseballisté připsali výhru, když v Třebíči zvítězili 15:5. Tentokrát se dařilo domácím pálkařům, a to zejména Matěji Hejmovi, který odpálil homerun a stáhl pět bodů. „Je potěšující, že se nám daří stahovat běžce na metách v důležitých chvílích," prohlásil spokojeně Hejma. Poslední utkání s Německem odehrají čeští baseballisté v pátek od 15:00 v Třebíči.

 

Robert Vávra

Domácí hráči v první směně prohrávali 0:1, v dalším průběhu ale dokázali kontrovat dvěma body. Němci šli však v šesté směně do vedení 3:2. Od té chvíle se čeští pálkaři pořádně rozpálili, v následující směně zaznamenali sedm bodů. Dva úspěšné odpaly si připsal Petr Zýma, tři zase Matěj Hejma. „Určitě jsme zatím spokojení s naší hrou. Nadhazovači nepouští Němce k žádnému výraznějšímu tlaku a pálkařsky se nám také daří," konstatoval Hejma.

V posledních dvou směnách stáhli Češi ještě šest bodů a mohli se radovat z vítězství 15:5. Další homerun si připsal Přemek Chroust, celkem nasbírali domácí baseballisté čtrnáct úspěšných odpalů. Na nadhazovačském kopci začal Boris Bokaj, který povolil pouze jeden doběh. Zápas zakončil Ondřej Satoria. „Vnímáme, že máme velmi silný tým, který je spolu dlouhou dobu pod vedením Mika Griffina. Dle mého názoru je každým rokem znát, že se posouváme správným směrem. Všichni se soustředíme na společný cíl, a tím je evropský šampionát a olympijská kvalifikace v příštím roce," popsal Hejma.

Poslední duel s Německem se uskuteční v Třebíči v pátek. Poté se v pondělí 9. července postaví Češi v Blansku týmu Tchaj-wanu.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.