Rubriky:

Ostatní

Zimní posila pro Česko! Juniorská mistryně světa opouští německý dres

20. července 2018 11:45 - Praha

Úřadující juniorská mistryně světa ve skeletonu Němka Anna Fernstädtová bude závodit za Českou republiku. V příští sezoně by jednadvacetiletá rodačka z Prahy ráda zajistila českým barvám účastnické místo ve Světovém poháru.

 

www.teamgb.com

"V Německu byla velká konkurence a bylo hodně důvodů pro změnu," řekla České televizi Fernstädtová, která dostala ke změně svolení od německého svazu.

Titul juniorské mistryně světa vybojovala v lednu ve Svatém Mořici. V únoru pak obsadila šesté místo na olympijských hrách v Pchjongčchangu. K jejím úspěchům patří i bronz z juniorského světového šampionátu v roce 2016 a třetí místo v týmové soutěži na seniorském MS v loňském roce.

Skeleton organizačně patří k bobistům, s nimiž se česky velmi dobře mluvící závodnice připravuje. Na zdejší scéně nebude mít velkou konkureci. Český skeleton na rozdíl od saní či bobů neměl zástupce na letošních ZOH v Pchjongčchangu.

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.