Rubriky:

Ostatní

Janáček má jako druhý český žokej na kontě tisíc výher

11. srpna 2018 15:45 - Sanlúcar de Barrameda

Václav Janáček se stal druhým českým žokejem, který má na kontě tisíc vítězných dostihů. Úctyhodné mety dosáhl v pátek na pláži jihošpanělského letoviska Sanlúcar de Barrameda. O úspěchu Janáčka ČTK informoval dostihový manažer Jiří Zlámaný.

 

Uncredited, ČTK/AP

Třiatřicetiletý Janáček, pocházející z Chroustovic na Chrudimsku, ovládl závěrečný dostih tradičního třídenního mítinku v sedle valacha Mind the Gap. Navázal tak na Filipa Minaříka, která má aktuálně 1673 vyhraných dostihů.

Svůj první dostih v kariéře Janáček v dubnu 2002 nedokončil. Na premiérový triumf dosáhl o rok později v Karlových Varech s koněm Verior. Žokejem (50 výher) se stal v dubnu 2005 a pětistou výhru oslavil před šesti lety už ve Španělsku.

Janáček je pětinásobným českým i španělským šampionem a tisícovku výher nasbíral ve dvanácti zemích. Vedle Česka a Španělska, kde působí osmým rokem, uspěl mimo jiné ve Francii, Itálii, v Kataru, Maďarsku či v Maroku. V roce 2009 vytvořil v Česku rekord v počtu výher v sezoně, poté co ovládl 82 dostihů.

Dvojnásobný vítěz Českého derby dosáhl patnáctkrát na ceněná klasická vítězství. Naposledy slavil letos v červnu, kdy ovládl derby ve Španělsku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.