Rubriky:

Ostatní

Krasobruslař Bidař má novou partnerku, bude závodit s Běloruskou

25. září 2018 13:00 - Praha

Krasobruslař Martin Bidař pět měsíců po rozchodu s Annou Duškovou našel novou partnerku. Bude závodit za Česko s Běloruskou Hannou Abrazevičovou. Juniorský mistr světa v kategorii sportovních dvojic z roku 2016 to řekl v rozhovoru pro web czechteam.info.

 

Adolf Horsinka

Devatenáctiletý krasobruslař po rozpadu nadějné české dvojice zaviněném odlišnými představami o budoucí přípravě zkoušel několik zahraničních partnerek. Jejich federace ale krasobruslařkám nepovolily přestup do českých reprezentačních barev. "Museli bychom minimálně rok čekat, než bychom mohli závodit. Teď jsem konečně našel tu správnou, se kterou můžeme závodit dokonce už tuto sezónu. Je hodně těžké bruslit na sto procent, když nemáte jistotu," uvedl Bidař.

Abrazevičová, která tři roky žije v Rusku, se ozvala sama. "S běloruským svazem nebyl problém se domluvit," pochvaloval si Bidař. Společně bruslí necelý měsíc. Zatím trénují v Praze. "Příští měsíc bychom měli jet na pár týdnů do Ruska trénovat do týmu Niny Mozerové. Trénujeme s mým bratrem Petrem a teď za námi přijel i trenér Dmitry Savin, který také spolupracuje s paní Mozerovou," doplnil.

Letos a příští rok mohou ještě jezdit mezi juniory, ale chtějí se pokusit prorazit i v seniorské kategorii. "Případně se dostat alespoň na mistrovství Evropy. Pokud půjde vše podle plánu, mohli bychom prvně závodit už v listopadu," konstatoval Bidař.

Dušková našla partnera záhy po rozchodu, stal se jím její kolega z tréninkové skupiny trenérky Evy Horklové Radek Jakubka. Společně ale ještě závodit nemohou, protože Dušková je po další operaci problematického kolena.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.