Rubriky:

Ostatní

Bitva o titul šachového mistra světa: Carlsen a Caruana se i popáté dohodli na remíze

15. listopadu 2018 20:02 - Praha

Také pátá partie zápasu o titul šachového mistra světa mezi Magnusem Carlsenem a Fabianem Caruanou skončila nerozhodně. Norský obhájce a americký vyzyvatel se v Londýně dohodli na remíze po 34 tazích, stejně jako v předchozí úterní partii. Stav zápasu je 2,5:2,5.

 

Matt Dunham, ČTK/AP

Caruana opět zvolil sicilskou obranu a po brzké výměně dam se jeho bílý pěšec ocitl v 16. tahu na poli c7, ale americký velmistr ho v obklíčení neuhájil. Situace na šachovnici se posléze zjednodušila a mírnou převahu získal Carlsen, k výhře ji však dovést nedokázal.

Zápas je vypsán na 12 partií, při nerozhodném výsledku přijde na řadu tie-break v podobě zrychlených partií. Hraje se o milion eur, z nichž vítěz dostane 60 procent, v případě výhry v tie-breaku 55. Mistr světa bude známý nejpozději 28. listopadu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.