Česká skeletonistka Fernstädtová přidala v USA další třetí místo

25. ledna 2019 07:39 - Lake Placid/Praha

Česká skeletonistka Anna Fernstädtová skončila třetí v závodu Interkontinentálního poháru v Lake Placid a v pátém závodě za sebou tak vybojovala umístění na stupních vítězů. Prodloužit sérii se pokusí v dnešním dalším závodě v americkém olympijském středisku, v němž bude zároveň hájit vedení v průběžném pořadí seriálu.

 

Robert Neumann, Sport.cz

Juniorská mistryně světa Fernstädtová po prvním kole figurovala na druhém místě, finálovou jízdou si ale o příčku pohoršila. Vyhrála Ashleigh Fay Pittawayové, která byla suverénně nejrychlejší v obou kolech. Britská juniorka se díky výhře dotáhla na druhém místě průběžného pořadí na Fernstädtovou na rozdíl 46 bodů.

Dvaadvacetiletá Fernstädtová závodí za Českou republiku od této sezony. Pražská rodačka ještě vloni reprezentovala Německo na olympijských hrách v Pchjongčchangu a byla tam šestá. Po změně příslušnosti ještě nemůže startovat ve Světovém poháru, potřebné body pro příští sezonu se snaží vyjet právě v Interkontinentálním poháru.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.