Vypadáš hrozně, slyšela po bídném spánku. Pak excelovala a traťovým rekordem shrábla zlato

7. února 2019 22:42 - Inzell

Fantastisch Martina! Fantastisch Sablikova! Hlasatel v rychlobruslařské Max Aicher Aréně v německém Inzellu řičel do mikrofonu jako pominutý! Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková ve čtvrtečním pozdním odpoledni při mistrovství světa časem 3:58:91 minuty vytvořila nový rekord dráhy v závodě na 3000 metrů a vypálila rybník všem soupeřkám!

 

Sport Invest

„Nohy mě děsivě bolí, už abych seděla na kole a mohla se vyjet," usmála se krátce po závodě dvaatřicetiletá česká reprezentantka, když měla zlatou medaili na krku. „Bláznivý den! Jsi skvělá," procedila skrz zuby zničená Ireene Wüstová, pro níž zůstalo jen páté místo, a poplácala českou reprezentantku po zádech. S gratulací přispěchali i trenéři Polska a Kanady.

Sáblíková se odmítala předem pasovat mezi favoritky. V průběhu středy se cítila unavená. „A na čtvrtek jsem toho moc nenaspala," posteskla si vyhlášená milovnice spánku. „Ráno mi při snídani všichni tvrdili, jak vypadám hrozně, tak jsem jim říkala, že moc děkuju za poklonu," vracela se na začátek zlatého čtvrtečního dne Sáblíková.

Martina Sáblíková na trojce pokořila v Inzellu všechny konkurentky a mohla si vychutnávat radost.

Matthias Schrader, ČTK/AP

Dopoledne absolvovala tradiční rozbruslení. „Nabádala jsem Nikolu, aby mi to nerozjela moc rychle. Nicméně hned první kolo jsme jely za jednatřicet vteřin, takže jsem měla strach, aby mi neztuhly nohy. Ale držela jsem určité tempo, časy vypadaly dobře," popisovala, jak absolvovala zahřívací kolečka s reprezentační kolegyní Zdráhalovou.

Po obědě se trojnásobná olympijská vítězka dvě hodiny prospala, doplnila energii a až na poslední chvíli vyrazila z penzionu Stefanie přímo naproti hale. „Bylo super, že jsem přišla na ovál až necelou hodinku před startem," lebedila si. S úžasem sledovala bitvu soupeřek na dráze. Opakovaně byl překonán její rekord dráhy 4:00:64 na tři kilometry.

Martina Sáblíková se zlatou medailí ze závodu na 3000 mtrů při mistrovství světa v Inzellu.

Sport Invest

„Strachovala jsem se o kvalitu ledu v poslední rozjížďce. A věděla, že Zujevová mi moc nepomůže. Ale taky jsem se utěšovala při pohledu na los. Žádná z favoritek nestartovala s některou ze silných holek, aby se naháněly. Prostě jsme každá jely, na co máme," vypravovala Sáblíková.

Start měla sedmý nejrychlejší, ale s přibývajícím koly se sunula pořadím vpřed. A když vjížděla do závěrečného okruhu, už byla na první pozici. Excelentním výkonem si páté zlato kariéry ze závodu na tři kilometry na mistrovství světa už si vzít nenechala. Celkem má na kontě ze světových šampionátů už osmnáctý zlatých a celkem pětadvacet medailí.

Radek Malina, Inzell, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.