Živě

Babiš obdařil Sáblíkovou, přidal i tradiční příslib

20. března 2019 12:09 - Praha

S dárkem a dalším slibem odcházela Martina Sáblíková od premiéra Andreje Babiše, který ji přijal po letošním veleúspěšném tažení po rychlobruslařských oválech. Při té příležitosti se omílal tradiční evergreen - hala pro vyznavače bruslení.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Na sítích premiér přidal podrobnosti z úterního setkání se závodnicí, která v závěru sezony kromě medailí z MS třikrát překonala světový rekord. Na Úřadu vlády jí poděkoval za reprezentaci a připravil si pro ni i pozornost. Rovněž tak pro trenéra Petra Nováka.

„Ten ode mě dostal medaili Karla Kramáře. Martina už ji má, tak jsem jí za sebe předal květiny a osobní dárek z Apple Storu," stojí na Babišově facebookovém profilu.

https://www.facebook.com/AndrejBabis/posts/1480078682128771

Debata podle premiéra trvala asi hodinu. Byl u ní i Milan Hnilička, vládní zmocněnec pro sport. „Takže je jasné, že to bylo i o stadionu," uvedl Babiš a připomněl v této souvislosti i trenéra Sáblíkové.

„Pan Novák vytipoval novou lokalitu. Prý ve všech směrech vyhovující," pokračoval premiér, který se o hale coby vládní prioritě zmiňoval i před rokem po zimní olympiádě v Koreji.

Kouč Novák v minulosti opakovaně spřádal plány na stavbu haly, a to i s představiteli předešlých vládních garnitur. A teď mohl slyšet další tradiční příslib.

https://www.facebook.com/AndrejBabis/posts/1480079858795320

„Hned, jak bude známá dohoda investorů, začneme jednat. Už slyším své milé hejtry, že opět jen slibuju. Zvykl jsem si. Ale ať chcete, nebo ne. Tenhle stadion je jedna z našich priorit a vypadá to, že jsme se zase posunuli o kus dopředu. Teď je to na svazu," sdělil premiér.

V minulosti se o hale jako už takřka o hotové věci mluvilo v souvislosti s Velkým Osekem. Padala i jména dalších lokalit - Praha, Brno, Nové Město na Moravě, Žďár nad Sázavou atd.

vap, Sport.cz

Kdy se podle vás Martina Sáblíková dočká rychlobruslařské haly v ČR?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.