Živě

Americká krasobruslařka Bellová během MS na tréninku zranila soupeřku. Úmyslně?

22. března 2019 09:38 - Saitama/Praha

Nejprve ji údajně šikanovala, teď ještě přidala na razanci? Americká krasobruslařka Mariah Bellová čelí na mistrovství světa nařčení, že při středečním tréninku před krátkým programem schválně zranila korejskou soupeřku Lim Un-so. Když kolem ní projížděla, řízla jí bruslí do lýtka. Mezinárodní bruslařská federace ISU vydala prohlášení, podle kterého se úmysl Bellové nedá prokázat. Američanka se podle Korejské bruslařské unie dnes s Lim Un-so setká a omluví se jí.

 

Issei Kato, Reuters

Obě krasobruslařky se znají, protože společně trénují v Kalifornii pod vedením Rafaela Arutjunjana, který připravuje i Michala Březinu. Manažerská agentura All-That Sports, která zastupuje šestnáctiletou Korejku, tvrdí, že Bellová už během přípravy na MS Lim Un-so šikanovala.

Právě tato agentura také obvinila Bellovou z úmyslu při kolizi, která je zachycena na videozáznamech. Při tréninku jela Lim Un-so pomalu u mantinelu, když ji zezadu míjela Bellová, pilující svůj krátký program. Ostřím brusle Američanka zasáhla Korejku do lýtka, za které se Lim Un-so okamžitě chytla. S náplastí na zraněném místě pak Lim Un-so absolvovala krátký program a skončila pátá těsně před Bellovou.

Incidentem se zabývala ISU. "Na základě toho, co máme v ruce, včetně toho videozáznamu, neexistuje žádný důkaz, že slečna Bellová chtěla úmyslně uškodit slečně Lim," uvedla v oficiálním stanovisku. Kolize při trénincích a rozbruslení nejsou ničím neobvyklým. Na tomto mistrovství světa se do jedné zapletla dívčí část favorizované francouzské sportovní dvojice Vanessa Jamesová, která se při rozjížďce před krátkým programem v plné rychlosti srazila s Italem Matteem Guarisem.

Podle funkcionáře korejského svazu se Bellová mladé Korejce za incident omluví. Měly by se potkat před dnešními volnými jízdami, nebo po nich. Znovu se budou rozbruslovat spolu, protože jsou v nejsilnější skupině.

mm, ČTK, Sport.cz

Šlo podle Vás ze strany americké krasobruslařky o úmysl zranit soupeřku?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.