Rubriky:

Ostatní

Živě

Krasobruslařská šampionka Savchenková je těhotná

24. dubna 2019 10:48 - Oberstdorf/Praha

Radostná novina! Olympijská vítězka v soutěži sportovních dvojic Aljona Savchenková je těhotná. Pětatřicetiletá krasobruslařka, která loni v Pchjongčchangu získala vysněné zlato s Brunem Massotem, to oznámila na sociálních sítích.

 

Twitter

Ukrajinská rodačka reprezentující Německo zveřejnila fotografii, na které má v pozadí za svým manželem Liamem Crossem položené ruce na břiše ve tvaru srdce. "Štěstí je na cestě! Strašně se těším, až poznám tohohle malého človíčka, který je polovinou mne a polovinou toho, koho miluji," napsala.

Mateřství může znamenat konec její úspěšné krasobruslařské kariéry. S Robinem Szolkowým získala pět světových titulů a dva olympijské bronzy. Když její partner po olympijské sezoně 2014 s krasobruslením skončil, dala se dohromady s Francouzem Massotem.

Kvůli neochotě francouzského svazu Massota uvolnit trvalo rok, než mohli závodit v německých barvách. Pak získali čtyři medaile na MS a ME a navzdory chybě v krátkém programu vyhráli i olympiádu. Loňskou sezonu završili prvním společným světovým titulem a pak ohlásili roční závodní pauzu. Ta se vzhledem k těhotenství Savchenkové přinejmenším prodlouží.

mm, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.