Krasobruslařská šampionka Savchenková je těhotná

24. dubna 2019 10:48 - Oberstdorf/Praha

Radostná novina! Olympijská vítězka v soutěži sportovních dvojic Aljona Savchenková je těhotná. Pětatřicetiletá krasobruslařka, která loni v Pchjongčchangu získala vysněné zlato s Brunem Massotem, to oznámila na sociálních sítích.

 

Twitter

Ukrajinská rodačka reprezentující Německo zveřejnila fotografii, na které má v pozadí za svým manželem Liamem Crossem položené ruce na břiše ve tvaru srdce. "Štěstí je na cestě! Strašně se těším, až poznám tohohle malého človíčka, který je polovinou mne a polovinou toho, koho miluji," napsala.

Mateřství může znamenat konec její úspěšné krasobruslařské kariéry. S Robinem Szolkowým získala pět světových titulů a dva olympijské bronzy. Když její partner po olympijské sezoně 2014 s krasobruslením skončil, dala se dohromady s Francouzem Massotem.

Kvůli neochotě francouzského svazu Massota uvolnit trvalo rok, než mohli závodit v německých barvách. Pak získali čtyři medaile na MS a ME a navzdory chybě v krátkém programu vyhráli i olympiádu. Loňskou sezonu završili prvním společným světovým titulem a pak ohlásili roční závodní pauzu. Ta se vzhledem k těhotenství Savchenkové přinejmenším prodlouží.

mm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.