Živě

Bude rychlá jako on? Bolt představil nový model koloběžky

17. května 2019 19:32 - Paříž/Praha

Spoluzakladatel Bolt mobility a osminásobný olympijský šampion Usain Bolt představil nový model elektrické koloběžky. Ten společnost dle svých slov navrhla pro zlepšení bezpečnosti a komfortu. Model má na sobě také stupačky pro lepší stabilitu a měl by déle vydržet, čehož má být dosaženo díky výměnným bateriím.

Reuters

Nová značka elektrických koloběžek byla k vidění ve středu ve francouzských ulicích. V Paříži je dostupných už asi 15 000 elektrických koloběžek a město odhaduje, že na konci roku by jich mohlo být až 40 000.

S koloběžkami však není jen zábava, ale také starost. Už minulý měsíc oznámily pařížské úřady plány na regulaci použití elektrických koloběžek.

Pokuty by měly padat třeba za jízdu na chodníku. Firmy také budou muset platit roční poplatek odvíjející se od počtu koloběžek, které mají v oběhu.

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.