Rubriky:

Ostatní

Živě

Bude rychlá jako on? Bolt představil nový model koloběžky

17. května 2019 19:32 - Paříž/Praha

Spoluzakladatel Bolt mobility a osminásobný olympijský šampion Usain Bolt představil nový model elektrické koloběžky. Ten společnost dle svých slov navrhla pro zlepšení bezpečnosti a komfortu. Model má na sobě také stupačky pro lepší stabilitu a měl by déle vydržet, čehož má být dosaženo díky výměnným bateriím.

Reuters

Nová značka elektrických koloběžek byla k vidění ve středu ve francouzských ulicích. V Paříži je dostupných už asi 15 000 elektrických koloběžek a město odhaduje, že na konci roku by jich mohlo být až 40 000.

S koloběžkami však není jen zábava, ale také starost. Už minulý měsíc oznámily pařížské úřady plány na regulaci použití elektrických koloběžek.

Pokuty by měly padat třeba za jízdu na chodníku. Firmy také budou muset platit roční poplatek odvíjející se od počtu koloběžek, které mají v oběhu.

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.