Živě

Squashovou extraligu ovládly brněnské týmy

20. května 2019 17:34 - Brno

Squashovou extraligu mužů i žen vyhrály brněnské týmy, které si ve finále poradily s pražskými soupeři. Muži Viktorie Brno zdolali 2:1 na zápasy SC Strahov, který útočil na devatenáctý titul. Stejným poměrem skončilo i ženské finále mezi Viktorií Brno a Haštalem Fotorobot.

 

Irena Vanišová

"Bylo to hodně emotivní. Konečně jsme po několika účastech ve finále, kdy jsme v minulosti prohrávali hlavně s cizinci, získali celkový triumf," prohlásil Martin Švec. V týmu Viktorie, která se raduje z šestého titulu, ho doplnili Daniel Mekbib a Ondřej Uherka.

V ženském finále začaly lépe Pražanky, ale v duelu jedniček srovnala Michaela Čepová a v rozhodujícím zápasu uspěla Andrea Malinová proti Natálii Babjukové. V utkání přitom prohrávala už 0:2 na sety a ve třetím odvrátila dva mečboly.

"Je to úžasné. Hodně nám pomohla také bouřlivá atmosféra. Dorazilo hodně lidí, kteří nás podporovali," uvedla Čepová. "Tento rok se nám v extralize opravdu dařilo. Odehrály jsme spoustu kvalitních zápasů," dodala.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.