Živě

Závod SP pětibojařů v Praze vyhrál Lesun, Kuf skončil sedmý

26. května 2019 20:54 - Praha

Závod Světového poháru v moderním pětiboji v Praze vyhrál olympijský vítěz z Ria de Janeiro Rus Alexandr Lesun o osm bodů před Britem Josephem Choongem, třetí skočil Němec Marvin Dogue. Nejlepší z české čtveřice Jan Kuf obsadil sedmé místo. Seriál SP se na české území vrátil po 11 letech.

 

Michaela Říhová, ČTK

Čtvrtý z loňského mistrovství světa Kuf vstoupil do závodu sedmým místem v šermu, ale po plavání a parkuru si pohoršil. V závěrečné kombinaci běhu a střelby se posunul na sedmé místo. Až do poslední střelby byl ale ve hře o stupně vítězů.

"Nebyl jsem nervózní, že jsem vepředu, ale chtěl jsem být opatrný. To byla chyba, to se střelba vždycky rozbije. Pak už to bylo na náhodu, už jsem to vůbec nekontroloval," komentoval nepovedenou závěrečnou položku Kuf. "Díky bohu za běh, ten byl skvělý. Je to zase takový hořkosladký výsledek," dodal.

"V kvalifikaci Honza zastřílel svůj druhý nejlepší výsledek v kariéře, ve finále bohužel poslední položku pokazil. S chybami, které udělal, není sedmé místo vůbec špatné. Pozitiva převažují. Výsledky má navíc vyrovnané v průběhu celé sezony, o čemž svědčí druhé místo v hodnocení celého seriálu závodů Světového poháru," konstatoval reprezentační trenér Jakub Kučera.

Martin Vlach byl po skvěle zvládnuté závěrečné disciplíně třináctý, v kombinaci běhu a střelby byl ze všech nejlepší a posunul se výsledkovou listinou o šestnáct pozic. David Kindl skončil třiadvacátý a Martin Bilko zažil opačnou cestu pořadím než Vlach, protože do kombinace odstartoval z dvanáctého místa a doběhl osmadvacátý.

Světový pohár v moderním pětiboji v Praze:
Muži:
1. Lesun (Rus.) 1489
2. Choong (Brit.) 1481
3. Dogue (Něm.) 1480,
...7. Kuf 1456,
13. Vlach 1449,
23. Kindl 1423,
28. Bilko (všichni ČR) 1414.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.