Živě

Slovenka už měla sbaleno. Ty kokos, křičela a spěchala bojovat o medaile

24. června 2019 07:48 - Minsk

Nestihnout boje o medaile? To by byl trapas. A tentokrát byl blízko. Nakonec má ale příběh slovenské reprezentantky na Evropských hrách v Minsku šťastný konec. Střelkyně Zuzana Rehák-Štefečková si pořádně oddechla. Kvalifikace v její disciplíně se jí totiž nevyvedla, a tak se Slovenka šla balit. Úplnou náhodou se pak podívala na průběžné výsledky a všechno bylo jinak. „No ty kokos," zakřičela a začal závod s časem.

 

„Už jsem byla komplet sbalená. Nakonec jsem se šla jen podívat, jak si vedou kluci a jedním okem jsem mrkla na výsledky mojí disciplíny. A já jsem byla pořád šestá," kroutí při vzpomínkách hlavou.

Tvrdí, že její výkon - 107 nastřílených bodů - obvykle stačí ve výsledkové listině někam na třetí stranu pořadí, tedy daleko za nejlepší. Ani ve snu ji proto nenapadlo, že by se mohla vejít do finálové šestky. „I pušku už jsem měla zabalenou, takže se musela znovu olejovat," směje se slovenská reprezentantka v rozhovoru pro TASR, který převzal server sportky.zoznam.sk.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

Looong looong day, but we are happy to be here 😁😁 #egminsk2019 #minsk #tiredmothers #happyathletes

Příspěvek sdílený Zuzana Rehak Stefecekova (@zustefe),Čen 19, 2019 v 11:37 PDT

Nakonec finále stihla, ale posunout v pořadí už se Zuzana Rehák-Štefečková nedokázala. Nijak jí to však netrápilo. „Skončila jsem lépe než naposledy v Baku," usmála se s tím, že ji čekají důležitější věci, než jsou závody ve střelbě. „Jsem těhotná, jsem šťastná a spokojená, nic mi nechybí."

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.