Rubriky:

Ostatní

Živě

Šonka ovládl na Balatonu kvalifikaci a stáhl ztrátu na vedoucího Japonce

13. července 2019 20:21 - Zamárdi
(Aktualizováno: 13. července 2019 20:50)

Český pilot Martin Šonka vyhrál kvalifikaci na třetí závod světového šampionátu Red Bull Air Race na Balatonu. Do celkového pořadí si tak připsal tři body a v prvním kole nedělního závodu poletí proti německému soupeři Matthiasu Doldererovi. Druhý český pilot Petr Kopfstein obsadil osmou příčku a v neděli narazí na Američana Michaela Gouliana.

 

Red Bull Content Pool

Každý bod je ve zkrácené sezoně zlatý. Martin Šonka si za výhru v kvalifikaci připsal tři a na vedoucího Japonce Muroju ztrácí na druhé příčce průběžného pořadí šest bodů. Lídr šampionáítu skončil devátý.

"Pokaždé, když letím, chci vyhrát, takže z vítězné kvalifikace máme radost. Ale hlavní přijde zítra. Letíme proti Matthiasovi, který má jedno z nejrychlejších letadel tady a je to mistr světa z roku 2016. Musíme zůstat koncentrovaní, všechno do detailu znovu projít a připravit se na zítřek," zdůraznil Šonka hned po přistání.

V prvním kvalifikačním letu udělal chybu, když přesáhl limit přetížení 11 G, za což byl penalizován jednou sekundou. Ve druhém letu tak byl pod tlakem, ale zvládl ho skvěle, i když zvolil těžkou trajektorii průletu tratí.

Petr Kopfstein se těší podpoře českých fanoušků.

Red Bull Content Pool

"Před námi letělo několik velmi rychlých pilotů a tohle byla jediná cesta, jak uspět. Riskantní varianta, ale tentokrát vyšla. Jsem rád, že se práce celého týmu vyplatila a přinesla nám výsledek. Není na co čekat, musíme se snažit sbírat co nejvíce bodů a taktizovat opravdu nemůžeme. Znovu ale opakuji, je to jen kvalifikace, důležité přijde zítra," říká Šonka.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.