Rubriky:

Ostatní

Fleretista Choupenitch postoupil na MS z eliminace

17. července 2019 15:00 - Budapešť
(Aktualizováno: 17. července 2019 16:27)

Fleretista Alexander Choupenitch postoupil na mistrovství světa v Budapešti z eliminace a v sobotu se představí v hlavní soutěži pro nejlepších 64 šermířů. Z šesti zápasů v základní skupině dnes bronzový medailista z loňského evropského šampionátu pět vyhrál, v eliminaci pak vyřadil Luise Aguileru z Kuby jednoznačně 15:3.

 

archiv

V sobotním prvním kole se pětadvacetiletý Choupenitch utká s Čonnasunem Majakanem z Thajska. V druhém kole by český šermíř pravděpodobně narazil na nejvýše nasazeného Itala Alessia Foconiho, který obhajuje titul mistra světa a letos vyhrál i evropský šampionát.

„Ve skupině jsem měl šest zápasů a pět z nich jsem vyhrál. Prohrál jsem jen s Polákem 3:5, ale byl to docela vyrovnaný zápas. Těsně mi unikl postup přímo a připojuje se k dalším 16 nasazeným. Já musel do dalšího pavouka jako jednička. Nejdřív jsem měl volný los a pak jsem porazil Kubánce 15:3," komentoval své středeční vystoupení Choupenitch.

Nadšení z fanoušků

"Šermovalo se mi dobře, byla skvělá atmosféra. Na předkola bylo dost lidí, kteří přišli fandit Maďarům. Jsem rád, že jsem postoupil a uvidíme, jak to dopadne v sobotu. Musím se dobře nachystat," dodal úspěšný český reprezentant.

Do eliminace se na prvním seniorském MS probojoval také Marek Totušek, který v rozhodujícím kole prohrál s Wu Pinem z Číny 12:15. Šimon Chren porazil ve skupině jen jednoho z šesti soupeřů a v konečném pořadí fleretu skončil na 158. místě. V kvalifikaci šavlistek neuspěla Klára Hanzlíková.

rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.