Šílenství v Kitzbühelu. Extrémní běžecký závod doprovázely pády a zranění

Kitzbühel/Praha

Bez bázně se pouštěli dolů z kopce běžci v Kitzbühelu během downhillového závodu na známé hoře Hahnenkamm. K vidění byly nejen peněžité odměny za odvážné výkony sportovců, ale také tvrdé pády a nepříjemná zranění. Na bláznivý podnik se můžete podívat ve videu níže.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Extrémní běžecký závod na slavné hoře HahnenkammVideo: Reuters

Akce s názvem inov-8 Descent Race se konala za deštivého počasí v extrémních podmínkách. Trať měřila 350 metrů se sklonem až 80 % a byla postavena v místech, kde je nejnebezpečnější část slavného sjezdařského závodu.

V mužské kategorii se na prvním místě umístil Markus Wiltschnigg, který v kombinovaném čase dvou startů seběhl sjezdovku za 1 minutu a 55 vteřin. Kromě odměny 300 eur pro vítěze si ale kvůli pádu těsně před cílem odvezl z Kitzbühelu i poranění ramene.

V kategorii žen zvítězila třiadvacetiletá studentka medicíny Carina Polzerová z Innsbrucku. Ta zaběhla závod v celkovém čase 2 minuty a 43 vteřin.