Rubriky:

Ostatní

Start sezony ohrožen! Rychlobruslařskou hvězdu srazilo auto

14. října 2019 10:26 - Inzell/Praha

Rychlobruslařská sezona je už za dveřmi, avšak pro legendu tohoto sportu je start v ní ohrožen. Několikanásobného medailistu z olympijských her Svena Kramera totiž v sobotu ráno cestou na trénink porazilo auto. Nizozemský rychlobruslař má pochroumané koleno. Kvůli otoku však stále neví, jak je zranění vážné.

 

Twitter

Sven Kramer možná nestihne začátek sezony. Legendární rychlobruslař se se svým týmem Jumbo-Visma přesunul v rámci přípravy na novou sezonu na ovál do německého Inzellu. V sobotu ho však cestou na trénink srazilo auto. Čtyřnásobný olympijský vítěz jel na kole a při srážce utrpěl zranění kolene.

Podle mluvčího týmu je jeho příprava vážně narušena a není jisté, zda Kramer stihne začátek sezony, která nizozemské reprezentaci začíná již za necelé tři týdny národním šampionátem. Vše napoví až vyšetření, kvůli kterému několikanásobný světový šampion v neděli odcestoval zpátky do vlasti.

„Ráno mě porazilo auto, když jsem jel na kluziště v Inzellu. Odneslo to hlavně mé koleno. V neděli odletím domů a podrobím se vyšetření. Zatím musím čekat, uvidíme, jak to ovlivní začátek sezony,“ informoval úspěšný rychlobruslař o svém zranění fanoušky na sociálních sítích.

O několik dní dříve zažil něco podobného jeho otec Yep. Bývalý rychlobruslař se srazil s autobusem, když jel taktéž na kole. Jeho zranění byla ještě vážnější, s poraněnými krčními obratli byl převezen do nemocnice. Podle zahraničních médií by však měl být již brzy propuštěn domů.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.