Živě

Nové logo OH 2024 v Paříži spojuje medaili, oheň a Marianne

22. října 2019 10:38 - Praha

Logo spojující v sobě zlatou medaili, olympijský oheň a tvář Marianne bude provázet olympijské a paralympijské hry v Paříži v roce 2024. Definitivní podobu loga, které bude poprvé v historii pro oba sportovní svátky společné, představili pořadatelé na pondělním slavnostním ceremoniálu.

 

Thibault Camus, ČTK/AP

Jednoduše pojaté kulaté logo zobrazuje zlatou medaili, v jejímž středu plápolá bílý plamen. Spojení obou těchto symbolů vytvoří iluzivní malbu, z níž vystoupí obličej Marianne, alegorické postavy ztělesňující Francouzskou republiku. Spolu s nápisem Paris 2024 ve stylu Art deco navíc logo odkazuje na předchozí pařížskou olympiádu v roce 1924.

"Zlatá medaile, symbol sportu. Oheň, ikona olympijského a paralympijského hnutí. Marianne, zpodobnění Francie," uvedli organizátoři při představení.

Logo spojující v sobě zlatou medaili, olympijský oheň a tvář Marianne bude provázet olympijské a paralympijské hry v Paříži v roce 2024

Pascal Rossignol, Reuters

Nové logo nahradilo původní podobu s číslicí 24 stylizovanou do tvaru Eiffelovky, která pařížský projekt provázela od počátku kandidatury.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.