Rubriky:

Ostatní

Ragbyové šampiony vítaly v JAR tisícovky nadšených fanoušků

6. listopadu 2019 10:32 - Praha

Tisícovky fanoušků připravily ragbyovým mistrům světa nezapomenutelné přivítání po návratu do Jihoafrické republiky. Výprava se vracela z Tokia domů ve třech skupinách a v úterý večer si užila první oslavy. Triumfální cesta po takřka celé zemi potrvá pět dnů a vyvrcholí v pondělí na Mysu Dobré naděje.

Video již není dostupné

sntv

"Přivezli jsme Pohár Webba Ellise domů pro vás všechny Jihoafričany. Opravdu bychom si přáli, abychom mohli všude poděkovat našim fanouškům, ale bohužel logistika a čas nám to nedovolí," řekl při první slávě na letišti v Johannesburgu trenér Rassie Erasmus.

Ragbisté strávili v Japonsku dva měsíce a na cestě domů byli téměř 40 hodin. Přiletěli natřikrát, v rozmezí několika hodin, což fanouškům nevadilo.

"Udělali jsme to pro všechny Jihoafričany - obyčejné lidi, kteří neúnavně pracují celý den, aby se starali o své rodiny a přátele a udělali z naší nádherné země ještě lepší místo," děkoval dojatý kapitán Siya Kolisi.

Evropa znovu ostrouhala, Springboks slaví třetí titul mistrů světa v ragby

Springboks v sobotním finále v Jokohamě porazili Anglii 32:12 a ziskem třetího titulu se dotáhli na Nový Zéland. "Jsme unavení, ale vděční vám všem. Díky," dodal Kolisi před davem lidí, z nichž řada měla na sobě stejně jako hráči zeleno-zlaté dresy.

Triumfální cesta autobusem po republice začne ve čtvrtek v provincii Guateng. Ragbyoví hrdinové navštíví během pěti dnů například Durban, East London, Port Elizabeth i Kapské město.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní