Rubriky:

Ostatní

Při krasobruslařské Grand Prix v Japonsku padaly rekordy

22. listopadu 2019 15:29 - Praha

Při krasobruslařské Grand Prix v japonském Sapporu dnes padaly rekordy. O nejlepší známky v krátkém programu od úpravy bodování před minulou sezonou se postarali Aljona Kostorná a čínská sportovní dvojice Suej Wen-ťing, Chan Cchung, v rytmickém tanci totéž dokázali čtyřnásobní světoví šampioni Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron.

 

Toru Hanai, ČTK/AP

Šestnáctiletá Kostorná vyhrála v Sapporu bitvu trojitých axelů. Vedle tohoto náročného skoku zvládla ve velkém stylu i všechny další prvky a vylepšila si osobní rekord na 85,04 bodu. O více než bod tak překonala dosud nejlepší výkon Japonky Riky Kihiraové, která ho předvedla na závěr minulé sezony při World Team Trophy.

Tato sedmnáctiletá krasobruslařka má rovněž v repertoáru trojitý axel, který úspěšně zařadila i do dnešního krátkého programu. Na rozdíl od Kostorné se ale nevyhnula drobným chybám a před sobotními volnými jízdami nabrala více než pětibodovou ztrátu.

Ve sportovních dvojicích zazářili dvojnásobní mistři světa a stříbrní olympijští medailisté Suej Wen-ťing a Chan Cchung, kteří známkou 81,27 překonali dosud nejvyšší známku Rusů Jevgenije Tarasovové a Vladimira Morozova z posledního MS. Vedou zhruba o deset bodů.

K rekordu měl blízko i Hanju

Blýskl se i aktuálně jasně nejlepší taneční pár Papadakisová, Cizeron, který se jako první dostal v rytmickém tanci přes 90 bodů. Tuto hranici překonal o tři setiny.

K rekordu měl blízko i dvojnásobný olympijský šampion Juzuru Hanju. Za dnešní krátký program získal 109,34 bodu, což je o pouhých 1,19 bodu méně než jeho světové maximum. Před sobotní volnou jízdou vede téměř o osmnáct bodů před Francouzem Kévinem Aymozem.

NHK Trophy v Japonsku je posledním ze šesti dílů letošního seriálu Grand Prix. Ten vyvrcholí finálovým závodem, který se uskuteční za dva týdny v Turíně.

NHK Trophy, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Sapporu (Japonsko):
Muži - po krátkém programu:
1. Hanju (Jap.) 109,34 bodu
2. Aymoz (Fr.) 91,47
3. Voronov (Rus.) 88,63.
Ženy - po krátkém programu:
1. Kostorná (Rus.) 85,04
2. Kihiraová (Jap.) 78,89
3. Chenová (USA) 67,21.
Sportovní dvojice - po krátkém programu:
1. Suej Wen-ťing, Chan Cchung (Čína) 81,27
2. Mooreová-Towersová, Marinaro (Kan.) 71,21
3. Mišinová, Galljamov (Rus.) 69,00.
Taneční páry - po rytmickém tanci:
1. Papadakisová, Cizeron (Fr.) 90,03
2. Stěpanovová, Bukin (Rus.) 84,07
3. Guignardová, Fabbri (It.) 82,13.
ČTK

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.