Rubriky:

Ostatní

Anička v akci! Nalíčená v přiléhavé kombinéze. Nebo v děsivé zatáčce, kde už půjde o body

6. prosince 2019 12:34 - Lake Placid

Za pár hodin se skeletonistka Anna Fernstädtová pustí do boje. V českých barvách ve vytouženém Světovém poháru, do kterého míří po loňském boji v seriálu nižší kategorie, kam musela poté co přestoupila z německé do české reprezentace. První závod ji čeká v sobotu v Lake Placid.

 

Sport Invest

Je patřičně nažhavená, natěšená na nástrahy tratě, kterou obrazově představuje na sítích. Hrozivě působí zatáčka, kterou se bude po hlavě řítit více než stokilometrovou rychlostí. Zapózovala u ní se švédskou soupeřkou Leslie Strattonovou a bývalým kanadským závodníkem Jeffem Painem. Dokonale - lépe než televize - ukazuje, jak vypadá tobogan pro skeleton.

Ale dráhu má závodnice, jíž parťáci z týmu bobistů říkají prostě Anička, patřičně nazkoušenou. V Severoamerickém poháru v listopadu na ní skončila dvakrát druhá za domácí Katie Uhlaenderovou.

https://www.facebook.com/annafernstaedt/posts/1426775007481850

„Tyhle dva závody jsou pro mě před blížícím se ostrým startem sezony povzbuzením. Dráhu jsem si dobře otestovala, myslím, že jsem se s ní docela sžila," uvedla po generálce čtvrtá žena z letošního MS.

Povzbuzení před velkým návratem! Skeletonistka Fernstädtová byla v přípravě na SP dvakrát druhá

V minulé sezoně jezdila jen v Interkontinentálním poháru, nyní může mít vysoké cíle i v SP. "Bude to jiné. Ve Světovém poháru jezdí nejlepší holky, je mnohem více sledovaný," pravila závodnice na prahu své druhé sezony v českých barvách. A kompletně v novém. S novými saněmi, v nové helmě i kombinéze.

„Mám velkou radost z kombinézy, která je moc důležitá. Rozdíl mezi špatnou a aerodynamicky dobře vyvedenou může být až půl vteřiny. Navíc jsem spokojená také s barvou, v černé budu vypadat štíhlejší," smála se Fernstädtová.

https://www.facebook.com/annafernstaedt/posts/1425940547565296

Svůj sport efektně představuje i v kalendáři agentury, která ji zastupuje. Nalíčená, v přiléhavém oblečení. Ovšem ještě v převážně modré barvě.

Fernstädtová v Lake Placid ve druhém oficiálním tréninku vládla ve své skupině. Jak si povede při premiéře v českých barvách ve SP lze sledovat v sobotu od 15:00 našeho času na kanálu IBSF Official.

Anička bude jako černý šíp! Pohledná česká skeletonistka vstoupí do sezony celá v novém

V Lake Placid zdárně trénovali i čeští bobisté. Dominik Dvořák měl výtečné starty, první, resp. třetí nejlepší, v cíli mu naměřili 9. a třináctý čas. Závod dvojek je na programu taktéž v sobotu od 21:00.

https://www.facebook.com/CeskyBobovyTeam/posts/2947217355297707

https://www.facebook.com/CeskyBobovyTeam/posts/2948364845182958

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.