Rubriky:

Ostatní

Bobistka Humphriesová vítězí v SP i pod americkou vlajkou

8. prosince 2019 09:16 - Lake Placid

Bobistka Kaillie Humphriesová dokázala hned při prvním startu v barvách USA ve Světovém poháru zvítězit. V sobotu bývalá hvězda kanadské reprezentace triumfovala v Lake Placid s bezpečným náskokem před třemi německými posádkami.

 

IBSF/Viesturs Lacis

Dvojnásobná olympijská vítězka nejezdila za rodnou zemi od loňského roku, kdy upozornila na údajné obtěžování a špatné zacházení v kanadském týmu. Svaz jí letos na konci září umožnil přestup do reprezentace USA, odkud pochází její manžel.

Čtyřiatřicetiletá Humphriesová je čtyřnásobnou celkovou vítězkou Světového poháru. V Lake Placid si v sobotu připsala 23. triumf, když s brzdařkou Lauren Gibbsovou ovládly obě jízdy a vyhrály rozdílem 31 setin sekundy. "Poslední rok byl hodně emocionální. Začít novou kapitolu takhle, to je prostě fantazie," radovala se Humphriesová.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.