Rubriky:

Ostatní

Kanaďan Griffin zůstává trenérem českých baseballistů

11. prosince 2019 17:05 - Praha

České baseballisty čeká příští rok v březnu kvalifikace World Baseball Classic 2021. Tým na prestižní akci opět povede kanadský kouč Mike Griffin, s kterým se o víkendu domluvila na pokračování spolupráce Česká baseballová asociace.

 

baseball.cz

Měli vydařený rok, jemuž chybělo jediné. Vytoužený postup na olympiádu. Baseballisté obsadili v anketě Sportovec roku 2019 solidní šesté místo mezi kolektivy.

Asociace proto vsadila na kontinuitu.

Čeští baseballisté oslavují výhru.

Jan Beneš

"Jsem moc rád, že mohu pokračovat na dalším velkém turnaji," pochvaluje si kanadský kouč Mike Griffin v tiskové zprávě. Letos dovedl národní tým k pátému místu na mistrovství Evropy a k třetímu v olympijské kvalifikaci. U týmu bude nadále působit i americký trenér nadhazovačů Corey Lee.

"Pro hráče je skvělá zpráva, že můžeme pokračovat s Mikem i celým realizačním týmem na dalším velkém turnaji, který bude pro nás trochu za odměnu. Mike je důležitým článkem našeho týmu a jsme rádi, že nás povede v takto důležitém a prestižním turnaji," ujišťuje kapitán reprezentace Jakub Malík.

Trenéry doplní bývalý hráč MLB

V širší nominaci je čtyřicet hráčů, které čeká v lednu soustředění a v únoru fyzické testy. Hlavní příprava na kvalifikaci proběhne v USA a kvalifikace odstartuje 20. března. Českou trenérskou sestavu tam doplní ještě Trot Nixon, bývalý hráč MLB, který v roce 2004 vyhrál s Bostonem Světovou sérii.

Češi se zúčastní kvalifikace WBC potřetí. V roce 2012 v německém Regensburgu dvakrát vysoko prohráli. O čtyři roku později už v mexickém Mexicali hráli výborně, s domácím celkem prohráli těsně 1:2, porazili Německo 15:3 a k výhře měli velmi blízko také s Nikaraguou, které nakonec podlehli až v nastavení 6:7.

World Baseball Classic má za sebou čtyři ročníky. Turnaje se na rozdíl od mistrovství světa či olympiády účastní rovněž hráči zámořské MLB.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.