Rubriky:

Ostatní

Nová šipkařská hvězda Sherrocková dohrála na MS ve třetím kole

27. prosince 2019 18:52 - Londýn

Překvapivě úspěšné účinkování Angličanky Fallon Sherrockové na mistrovství světa v šipkách skončilo ve třetím kole. Pětadvacetiletá hráčka, která jako první žena v historii dokázala na šampionátu vyhrát zápas, dnes podlehla v boji o účast v osmifinále krajanovi Chrisi Dobeymu 2:4.

 

Steven Paston, ČTK/AP

Sherrocková v zápase dvakrát vedla, když vyhrála první a třetí set, ale dvaadvacátý hráč světa Dobey nakonec potvrdil roli favorita. Publikum v londýnské hale Alexandra Palace opět bouřlivě fandilo nové šipkařské hvězdě, která v prvním kole vyřadila Angličana Teda Evettse a ve druhém porazila jedenáctého nasazeného Rakušana Mensura Suljovice.

"Moc jsem si to tady užila. Na Chrise už jsem bohužel nestačila, hrál prostě výborně," uvedla Sherrocková. "Snad se sem ještě vrátím. Moc ráda bych si tady zahrála i v dalších letech," prohlásila v televizním rozhovoru, při kterém kvůli hlučné atmosféře jen stěží rozuměla otázkám reportéra.

Na šipkařském šampionátu poprvé uspěla žena proti muži

Už při nástupu k zápasu si mohla připadat jako rocková hvězda. Fanoušci skandovali její jméno, někteří z nich byli oblečeni jako ona, jiní měli cedule s nápisem "Fallon, vezmi si mě!". "Myslím, že se o šipky teď zajímá dost lidí, kteří na ně nikdy nekoukali," konstatovala Sherrocková, která měla na začátku šampionátu kurz na celkové vítězství 2000:1.

Díky postupu do třetího kola vydělala 25.000 liber (747.000 korun). Vítěz turnaje, který bude znám na Nový rok, získá půl milionu liber.

Před Sherrockovou se představily na světových šampionátech čtyři ženy, ale žádná v mužské konkurenci neuspěla. "Umí to. Věděl jsem, že musím zahrát dobře, abych postoupil. Hrála dobře. Řekl jsem jí, ať si to užívá, že píše historii," ocenil výkon Sherrockové její přemožitel Dobey.

Utkání zvládl přesto, že fanoušci dávali při hře jasně najevo, že si přejí úspěch Sherrockové. "Není to příjemné, když na vás bučí. Ale kdo dokáže utišit 3000 lidí? Vzal jsem si špunty do uší, ale i tak jsem je slyšel. Hrát v takové atmosféře byla paráda," řekl Dobey.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.