Rubriky:

Ostatní

Děsivý incident v obřích vlnách! Surfař letěl několik metrů vzduchem, skončil v nemocnici

14. února 2020 21:24 - Nazaré/Praha

Tady šlo o život. Portugalský surfař Alex Bothelo byl se zraněním odvezen do nemocnice poté, co se svým kolegou na vodním skútru vyletěli z obří vlny během mítinku u Nazaré. Jeho stav je podle posledních zpráv stabilizovaný. Na záběry z děsivé události se můžete podívat ve videu níže.

Video již není dostupné

sntv

K incidentu došlo během závodu Nazaré Tow, který je proslulý náročnými podmínkami a obrovskými vlnami dosahujícími výšky až 30 metrů. Bothelo se se svým parťákem na skútru snažili ujet silnému proudu zpěněné vody, když je do vzduchu vymrštila další přicházející vlna.

Surfařský mítink se rázem změnil v boj o holý život. Zraněného portugalského surfaře museli z vody vytáhnout přítomní záchranáři. Muž byl ihned převezen do nemocnice. Podle dostupných informací je při vědomí a jeho stav je stabilizovaný.

„Dnes jsem byl konfrontován s realitou našeho sportu," napsal na Instagram surfařův kolega Nic Von Rupp. „Bylo hrozné vidět mého bratra (Bothela) bojovat mezi životem a smrtí přímo před očima celého světa. Abych byl upřímný, toto by dokázalo přežít jen málo lidí," dodal.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní