Rubriky:

Ostatní

Savchenková a Szolkowy i s chybou vyhráli sportovní dvojice

30. listopadu 2007 13:43 - SENDAI

Němečtí krasobruslaři Aljona Savchenková a Robin Szolkowy vyhráli kategorii sportovních dvojic v závodu Grand Prix v Japonsku. O jasný triumf úřadující mistry Evropy nepřipravila ani hrubka v závěru dnešní volné jízdy.

Při pokusu o trojitý odhozený salchow naprosto selhali, Savchenková se nepustila partnerovy ruky a vůbec se neodrazila. "Nepočkal na ni a začal moc brzy, neměla vůbec šanci skočit. V tréninku se to někdy stává, je škoda, že se to tentokrát stalo v závodě," komentoval výpadek svých svěřenců trenér Ingo Steuer.

Druzí v Japonsku skončili Američané Keauna McLaughlinová a Rockne Brubaker, kteří si díky tomu při své premiéře v seniorské Grand Prix zajistili účast v šestičlenném finále. Na mistrovství světa přitom nesmějí startovat, protože McLaughlinové bylo patnáct let až 25. září. Ke splnění věkové hranice by musela patnáctiny oslavit před 1. červencem.

Krátký program žen nejlépe zvládla Italka Caroline Kostnerová, která porazila všechny konkurentky včetně domácí favoritky Miki Andové, úřadující mistryně světa. V tanečních párech po originálním tanci stále vedou Francouzi Isabelle Delobelová a Rainer Schoenfelder.

Mužská soutěž, v níž se představí i český reprezentant Tomáš Verner, začne v sobotu.

Výsledky japonské Grand Prix:
Ženy - po krátkém programu: 1. Kostnerová (It.) 61,24 bodu, 2. Andová (Jap.) 60,52, 3. Meierová (Švýc.) 59,16.
Sportovní dvojice - konečné pořadí: 1. Savchenková, Szolkowy (Něm.) 190,64, 2. McLaughlinová, Brubaker (USA) 166,48, 3. Dubeová, Davison (Kan.) 160,21.
Taneční páry - po originálním tanci: 1. Delobelová, Schoenfelder (Fr.) 100,63, 2. Virtueová, Moir (Kan.) 96,71, 3. Chochlovová, Novickij (Rus.) 92,07.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.