Rubriky:

Ostatní

CAS bude posuzovat odvolání Ruska proti trestu od WADA v dubnu

27. února 2020 18:50 - Lausanne/Praha

Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) se bude zabývat odvoláním Ruska proti čtyřletému zákazu účasti na vrcholných sportovních akcích nejdříve koncem dubna. Slyšení se podle dnešního oznámení CAS uskuteční za zavřenými dveřmi, přestože se Světová antidopingová agentura (WADA) přimlouvala za veřejné jednání.

 

Twitter

WADA 9. prosince potrestala Rusko za zmanipulování dat z moskevské laboratoře. Rozhodla, že příští čtyři roky nesmí země na olympijských a paralympijských hrách a světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ruští závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného.

Rusové se proti trestu WADA odvolali a v lednu oficiálně předali případ k řešení CAS. Spor bude jen za účasti zástupců obou stran řešit komise tří arbitrů. Na veřejném slyšení by se musely oba tábory shodnout, což se podle CAS v tomto případě nestalo.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.