Rubriky:

Ostatní

Veslařská federace zrušila závody SP i kvalifikaci OH v Itálii

10. března 2020 14:18 - Lausanne

Mezinárodní veslařská federace (FISA) zrušila kvůli epidemii koronaviru první i druhý závod Světového poháru i dodatečnou olympijskou kvalifikaci, které se měly konat v Itálii. Pohárový seriál měl být zahájen za měsíc v Sabaudii. Na začátku května se měl ve Varese uskutečnit druhý díl Světového poháru, kterému měla předcházet dodatečná olympijská kvalifikace.

 

ASC Dukla - Ivana Roháčková

"Všichni jsme si vědomi velkého množství problémů, které by týmům bránily do Itálie cestovat a pravděpodobně by omezily účast členských federací na akcích naplánovaných do Itálie na duben a květen," uvedli zástupci mezinárodní federace v tiskové zprávě. Uvedli, že situaci řešili i se zástupci italské federace a jednotlivých měst.

Itálie je koronavirovou epidemií nejvíce zasaženou evropskou zemí a tamní vláda v pondělí zakázala konání všech sportovních akcí v zemi do 3. dubna.

Způsob, jakým budou rozdělena zbývající volná místa v olympijské regatě, bude FISA teprve řešit. Již v minulém týdnu byla zrušena i dodatečná olympijská kvalifikace pro Asii a Oceánii, která se měla uskutečnit na konci dubna v jihokorejském Čchungdžu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní