Rubriky:

Ostatní

V Olympii bude bez diváků zažehnut olympijský oheň

12. března 2020 06:47 - Olympie

V řecké Olympii bude ve čtvrtek slavnostně zapálen oheň pro olympijské hry v Tokiu. Kvůli obavám z šíření nákazy koronavirem se tradiční ceremoniál uskuteční z rozhodnutí Řeckého olympijského výboru bez diváků. Kvůli situaci v oblasti se uvažovalo i o přeložení slavnostního aktu na květen, přání starosty starověké Olympie ale Mezinárodní olympijský výbor MOV nevyslyšel.

 

Eugene Hoshiko, ČTK/AP

Slavnostního zažehnutí ohně se mělo původně zúčastnit i 700 hostů, kvůli zdravotním nařízením se počet postupně zredukoval sotva na stovku, z nichž většinu budou tvořit členové MOV. Bez přítomnosti diváků se akt uskuteční poprvé po 36 letech od her v Los Angeles.

Po řeckém území má olympijský oheň putovat týden a 19. března ho převezmou organizátoři her. V Japonsku by měla tradiční pouť začít o týden později a do slavnostního zahájení her 24. července zavítat do všech 47 prefektur.

Koronavirus? Olympijské hry v Tokiu budou podle plánu, ujistili pořadatelé

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.