Rubriky:

Ostatní

Amerika zavřela bránu. Baseballisté zůstanou doma

13. března 2020 09:34 - Praha
(Aktualizováno: 13. března 2020 10:12)

Čekali nekompromisní rozhodnutí, které se také dostavilo. Čeští baseballisté jsou další v dlouhé řadě sportovců, kteří přišli o své vrcholné akce. Americký prezident Donald Trump kvůli šíření nového koronaviru vyhlásil třicetidenní zákaz veškerých cest do USA z Evropy, s výjimkou Británie. V souvislosti s jeho rozhodnutím byla zrušena kvalifikace prestižního World Baseball Classic. O postup na neoficiální profesionální mistrovství světa měla zabojovat i česká reprezentace.

 

Jan Beneš

Letenky mají na sobotu, Trumpův zákaz začne platit páteční půlnocí. Proto byli baseballisté připraveni na nouzovou variantu, že by odcestovali o den dříve.

Vše je však marné. V noci z čtvrtka na pátek dorazilo z Ameriky jasné rozhodnutí.

Přes deset let se za mořem pere o svůj sen. Uspěje jako první Čech? Už je blízko

„Nejede se. Celý turnaj byl na poslední chvíli odložen na neurčito, stejně jako všechna soustředění MLB," potvrzuje Petr Ditrich, předseda České baseballové asociace.

Druhý pokus snad v listopadu

O účast v elitním turnaji, který se uskuteční příští rok a hrávají ho profesionálové z Major League Baseball, měli Češi bojovat v americkém Tucsonu od 20. do 25. března.

Reprezentanty čekal v prvním kole tým Filipín a v případě výhry Panama. Vítěz utkání Španělsko - Nový Zéland se měl střetnout s Velkou Británií. Z kvalifikace postoupí dva týmy, vítěz prvního pavouku a nejlepší z oprav.

Baseballisté lákají do reprezentace Američany s českými předky

„První část kvalifikace měla začít již tento víkend, všichni účastníci první skupiny už jsou samozřejmě v dějišti. Obě skupiny však jsou zrušeny. Pořadatelé sdělují, že budou hledat způsob, jak stanovit postupový klíč. Mluví se také o náhradní kvalifikaci někdy v listopadu," informuje Ditrich.

Náklady spojené s účastí měl do značné míry hradit pořadatel, takže prodělek české asociace aspoň nebude tak velký.

MLB také odsunula nejméně o dva týdny start základní části zámořské profesionální soutěže naplánovaný původně na 26. března.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní