Stolní tenisté by místo MS mohli mít nové každoroční turnaje

13. dubna 2020 16:53 - Lausanne

Stolní tenisté možná přijdou o klasické mistrovství světa jednotlivců a místo toho budou mít nové tři až čtyři turnaje ročně, z nichž vzejde nový šampion. Revoluční myšlenku navrhl výkonný ředitel mezinárodní federace ITTF Steve Dainton.

 

Twitter@CaddiesReema

MS se koná od roku 1926, přičemž v lichých letech jsou šampionáty jednotlivců a v sudých soutěží družstva. Daintonova představa je taková, že týmová MS by zůstala v dosavadní podobě, ale jednotlivci by absolvovali zhruba tři turnaje každoročně s názvem "Grand Smash."

"Ty by oslovily větší publikum a měly větší přínos než jedna událost co dva roky. Nové turnaje by byly stejné nebo větší než mistrovství světa. Kdybychom chtěli obojí, pak zahltíme kalendář i trh," napsal šéf stolního tenisu v otevřeném dopise.

Stolní tenisté nebudou hrát ani v červnu, týmové MS hledá termín

Právě současná pauza kvůli pandemii koronaviru je podle Daintona příležitostí přemýšlet nad tím, co vylepšit, aby byl stolní tenis komerčně úspěšnější. Turnaje "Grand Smash" by měly mít špičkové obsazení a dotaci až tři miliony dolarů. "Z nich by také vzešel mistr světa," řekl.

Podobně jako v jiných sportovních federacích kvůli koronavirové krizi pobírají zaměstnanci ITTF nižší plat z úsporných důvodů. "Budou potřeba další úspory. A další oběti, ale zajistíme, aby federace toto složité období přežila," dodal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: