Rubriky:

Ostatní

Krasobruslaři letos MS mít nebudou, náhradní termín ISU nenašla

16. dubna 2020 19:01 - Lausanne

Krasobruslaři letos mistrovství světa mít nebudou. Pro šampionát v Montrealu, který v březnu zrušila pandemie koronaviru, nelze podle představitelů mezinárodní bruslařské unie najít jiný termín. Dnes o tom rozhodla rada ISU.

 

ČOV/Jan Malý

MS se mělo konat od 16. do 22. března. Vláda provincie Québec jej ze zdravotních důvodů odvolala pět dnů před začátkem oficiálních tréninků. Dnes padla možnost, že by se o medaile mohlo bojovat v závěru letošního roku.

ISU uvedla, že vzala v potaz pokračující negativní vývoj nemoci covid-19, vládní opatření i omezené cestování. "Proto rada na svém on-line zasedání dospěla k závěru, že odložit mistrovství světa není možné," vysvětlila.

Krasobruslaři vystoupí na podporu zdravotníků. Březina vyrazí i s dvouměsíční dcerkou

V Montrealu se mělo představit zhruba 200 závodníků z 50 zemí včetně Michala Březiny, Elišky Březinové a tanečního páru Natálie Taschlerová, Filip Taschler. Naposledy bylo MS krasobruslařů zrušeno v roce 1961, kdy při letecké nehodě cestou do Prahy zahynul celý americký tým.

Bez náhrady dnes ISU zrušila také šampionáty v rychlobruslení na krátké trati (z poloviny března v Soulu) i v synchronizovaném bruslení (ze začátku dubna v Lake Placid).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.