Rubriky:

Ostatní

Navara a spol. se utkají online o české tituly v bleskovém šachu

23. dubna 2020 14:18 - Praha

Šachisté včetně české jedničky Davida Navary se v sobotu utkají online o domácí titul v bleskové hře. Do otevřeného šampionátu na virtuálních šachovnicích na herně chess.com se zatím přihlásilo na 270 hráčů a zúčastní se i další čeští velmistři jako Vlastimil Babula, Zbyněk Hráček či Vojtěch Plát, který byl iniciátorem turnaje. Představí se také česká ženská jednička Joanna Worek.

 

"Účast na online šampionátu jsem zvažoval a nejprve si nebyl jistý, jestli je to pro mne vhodné. Vždycky si říkám, jak bude ošetřena regulérnost, když rozhodčí takto na dálku nemá možnost zasáhnout ohledně počítačové nápovědy," uvedl Navara v tiskové zprávě Šachového svazu ČR.

Jak uvedl svazový předseda Martin Petr, herna je na případné podvodníky dobře připravena. "Výsledky se oznamují do dvou dnů po skončení turnaje, a to až po nezávislé anti-cheatingové kontrole partií. Tu provádí provozovatel serveru pomocí speciálního softwaru," konstatoval Petr.

Legendární Kasparov se zapojí do Poháru národů, hrát se bude online

Turnaj začne v sobotu v 18:00 a je otevřený pro všechny členy svazu. Hrát se bude na 13 kol. Vítěz získá odměnu 7500 korun z celkové dotace 36.500 korun.

ČTK

Koronavirus a sport - aktuální informace probíhá
20200312T17:00:00+0100
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní