Rubriky:

Ostatní

V Pardubicích chtějí závodit s diváky, nejspíše od konce června

5. května 2020 15:24 - Pardubice

Nejslavnější český překážkový dostih Velká pardubická by se měl uskutečnit dle tradice druhou říjnovou neděli. Pořadatelé z Dostihového spolku počítají s tím, že na Taxisův příkop se bude letos nabíhat 11. října, ale sezona začne kvůli koronavirovým opatřením se zpožděním, nejspíše až začátkem léta. Dostihový spolek nechce závody bez fanoušků a usiluje alespoň o omezený počet diváků.

 

Facebook Dostihové centrum Olešnice-Poles Pavel

Překážková sezona měla v Pardubicích začít v tomto týdnu v pátek 8. května, ale kvůli současné epidemiologické situaci byl zahajovací mítink odložen. Ke změně termínu dojde i v případě první kvalifikace na Velkou pardubickou, která se měla konat 23. května.

"Jsme připraveni odběhnout plánované mítinky v pozdějších termínech. Vrcholem bude jubilejní 130. Velká pardubická," uvedl ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller v tiskové zprávě. "Změny nikdo vyloučit nemůže, ale pracujeme s tím, že termín Velké pardubické by se měnit neměl," řekla ČTK manažerka spolku Kateřina Anna Nohavová a doplnila, že poprvé závodit by se mohlo koncem června.

Průběh Velké pardubické.

Vlastimil Vacek, Právo

Organizátoři doufají, že zvládnou i s náhradními termíny letošní plánované mítinky. Před Velkou pardubickou by se proto měly odjet všechny čtyři kvalifikace.

Každopádně ale chtějí v Pardubicích závodit před diváky. "To je mimo jiné klíčové pro jednání s obchodními partnery, jejichž podpora tvoří významnou a důležitou část rozpočtu jednotlivých dostihových dnů. A proto s ohledem na finanční náročnost, velikost akce a potřebné technické zajištění preferujeme tuto variantu," řekl Müller.

Navíc upozornil, že limit účastníků na sportovní akci (100 lidí od 11. května) neumožňuje pořádat v pardubických podmínkách mítink ani bez diváků. "Když spočítáme, kolik koní v Pardubicích startuje a kolik lidí se kolem nich pohybuje, dostaneme se vysoko nad tento limit," uvedl Müller. Vedle žokejů a trenérů jsou na dostizích mimo jiné ošetřovatelé - vodiči, rozhodčí, zdravotníci po celé dráze, veterináři či technický personál včetně týmu zajišťujícího videozáznam mítinku.

Sezona rovinových dostihů začne v pondělí 18. května v Mostě. I na to brali překážkáři ohled. "Klasické dostihy a výkonnostní zkoušky pro tříleté koně jsou v tuto chvíli prioritou. I proto se zahájením překážkové sezony u nás posečkáme a umožníme rovinovým koním dohnat dvouměsíční ztrátu," řekl Müller.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.